poniedziałek, 23 maja 2016

"Gry i zabawy dla dzieci" w każdym wieku - Małgorzata Cieślak

Pewnie myślicie, że prawdziwa zabawa z dzieckiem zaczyna się dopiero wtedy, kiedy jest ono na tyle rozwinięte, że chociaż siada i słucha, co się do niego mówi. Okazuje się jednak, że możemy bawić się już z miesięcznym maluchem! Małgorzata Cieślak pokazuje, że możemy się doskonale bawić z dzieckiem w każdym wieku i rozwijać jego wyobraźnię oraz kreatywność. Tłumaczy również, dlaczego zabawa jest tak istotna dla rozwoju dziecka i jak ją dostosować do wieku.Wielkim plusem książki jest jej przejrzystość - zabawy są uporządkowane wg wieku dziecka i kategorii zabawy. Dla dzieci powyżej 3 lat znajdziemy również zabawy, które możemy wprowadzić w różnych miejscach - ogrodzie, domu, samochodzie, lesie a nawet wannie!

Zabaw jest tutaj naprawdę mnóstwo i większość z nich nie wymaga rekwizytów - w niektórych przypadkach będziemy potrzebować rzeczy, które są w każdym domu, np. Nożyczki, butelka, waciki, prześcieradła, koszyki, łyżki itp. Przed każdym działem (np. 3 miesiąc życia dziecka) znajdziemy notatkę o tym, czego w tym czasie uczy się maluch i jak dostosować zabawy do jego potrzeb rozwojowych.

Dzięki tej książce nie tylko spędzicie kreatywnie czas z dziećmi, ale również odkryjecie ich potencjał i zdolności. Każde dziecko rodzi się bowiem z pewnymi talentami (muzycznym, plastycznym itp.), a dorosły ma za zadanie je znaleźć i rozwinąć. Te zabawy będą do tego idealne, są bowiem różnorodne i pozwalają na wszechstronny rozwój dziecka.

Wszystkie ćwiczenia i zabawy są "wypróbowane" na dzieciach autorki, więc prawdopodobnie przypadną do gustu również innym dzieciom! Małgorzata Cieślak stworzyła niezwykle kreatywne zajęcia dla maluchów, które na pewno przydadzą się każdej mamie, szukającej sposobu na twórcze spędzenie czasu z dzieckiem. Wiele zabaw jest przy tym nie tylko zabawnych, ale również uczących np. Sprzątania po sobie zabawek. Krótko mówiąc - przemyślana i przydatna książka dla rodziców.

Ocena - 6/6
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Autor - Małgorzata Cieślak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty