piątek, 21 lipca 2017

"Kreatywne dzieci - 21 przepisów na twórcze popołudnie" - Renata Kochan uczy lepić z gliny

Rodzice wychodzą ze skóry, żeby oderwać swoje dzieci od komputerów, telefonów, tabletów czy telewizorów. Co może być bardziej atrakcyjne, niż mrugający ekran wymienionych wyżej sprzętów? Czas spędzony kreatywnie z mamą lub tatą!
 Kreatywne dzieci, to 21 przepisów na twórcze popołudnie, zarówno w domu jak i na zewnątrz. Autorka pokazuje, że bawić się można na milion sposobów i wcale nie trzeba mieć do tego zaawansowanego sprzętu czy drogich zabawek!
 
Pierwsze, co zwraca uwagę, to piękne ilustracje. Książka ma sztywną oprawę i grube kartki przepełnione kolorami. Zadania są zwykle proste do wykonania w domowych warunkach. Jasne polecenia i niezbyt wymagający sprzęt do wykonania zadań są dużym atutem tej książki w połączeniu z wyraźnymi ilustracjami. Trochę tylko szkoda, że znaczna większość z nich dotyczy lepienia różnych kształtów, korzystając z różnych materiałów: gliny, masy solnej itp. Oczywiście są to ciekawe rzeczy, ale brakuje mi urozmaiceń, czyli innych zadań, do których wystarczą papier, klej i nożyczki. Na końcu książki znajdziemy za to przepisy na masę solną itp. oraz parę przydatnych rad.
 

Książka jest świetna, bo właśnie kreatywność jest nam potrzebna w dzisiejszych czasach. Wielu pracodawców zwraca uwagę właśnie na to, aby nie myśleć szablonowo i móc tworzyć nowe rozwiązania. Dzieciaki poza tym dosłownie uwielbiają takie zabawy! Lepienie, wycinanie, sklejanie, malowanie - taki proces twórczy zawsze sprawia wielką frajdę, a przy tym świetnie rozwija.

Okiem logopedy:
Wszelkie aktywności manuale są wskazane również ze względu na rozwój mowy. Za mowę i wszelkie manualne aktywności odpowiada ten sam obszar w mózgu, więc jeżeli stymulujemy jedną z tych sfer, jednocześnie wpływamy korzystnie na drugą. Każda aktywność plastyczna jest zatem świetnym wsparciem dla rozwoju naszego dziecka, a przecież niesie ze sobą całe mnóstwo zabawy.

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk!

  • Tytuł: Kreatywne dzieci, 21 przepisów na twórcze popołudnie
  • Autor: Renata Kochan
  • Wydawnictwo: Zysk 
  • Rok wydania: 2017
  • Liczba stron: 136
  • Ocena: 4+/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty