środa, 26 lipca 2017

"Absolutnie fantastyczne łamigłówki", czyli jak uczyć przez zabawę i bawić przez naukę

Labirynty? Są! Znajdywanie cienia? Jest. Odnajdź różnicę? Oczywiście! Znajdź ukryte przedmioty? Wiele razy! Łączenie kropek? Jasne! Ta książka zawiera bowiem wszystko to, co dzieci tak kochają. Jest przy tym pełna kolorów i tak uroczo wydana, że miło się na nią patrzy. 

Wyraźnie widać, że książkę tę tworzono z myślą o dzieciach. Nie skupiano się na tym, że ma być super ambitna, ale dbano o to, by była po prostu atrakcyjna i przyjemna dla maluchów. Zadania są zatem przyjemne, często zabawne i za każdym razem dające cieszyć się dziecku z sukcesu. Są również bardzo zróżnicowane: czasem musimy coś dorysować, a czasem połączyć, znaleźć, wykreślić, zaprowadzić... Dzięki tej różnorodności dzieci rozwijają wiele różnych aspektów równocześnie.


Zachwyt budzą kolorowe i przejrzyste ilustracje. Na tę książkę patrzy się z przyjemnością i właśnie od patrzenia można rozpocząć działanie. My najpierw obejrzeliśmy ilustracje, poopowiadaliśmy historie, a potem wybraliśmy zadanie, które nas najbardziej zaintrygowało. Oczywiście książki można używać na parę różnych sposobów, ale przede wszystkim trzeba dać dzieciom możliwość samodzielnego podejmowania decyzji i rozwiązywania zadań.

Cieszę się, że powstają książki, które jednocześnie bawią i rozwijają. Maluchy uwielbiają takie wyzwania i nawet nie zauważają kiedy się uczą. A nie da się ukryć, że każde z tych ponad stu zadań świetnie wpływa na rozwój myślenia, wyobraźni, pamięci, koncentracji, kreatywności i wiele innych aspektów rozwoju. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

  • Tytuł: Absolutnie fantastyczne łamigłówki
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Rok wydania: 2017
  • Liczba stron: 130 
  • Ocena: 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty