czwartek, 21 września 2017

"Imionki", gra która nauczy nas w końcu zapamiętywać ludzkie imiona...
Poznajcie Imionki – urocze stworki, które zapomniały własnych imion i bardzo im z tego powodu przykro… Naszym zadaniem jest zatem wymyślenie im nowych imion i… zapamiętanie! Szczerze mówiąc, zasady gry nie mogły być prostsze.Karty kładziemy na stosie i każdy po kolei odkrywa jedną z nich. Jeżeli stworek nie był wcześniej pokazany, to gracz który go odkrył nadaje mu imię. Mamy tu pełną dowolność, jednak dzieci zwykle zwracają uwagę na kolor i wyróżniające Imionka cechy, np. Ziemniak Wielkonosy, Pomarańczek, Długonoguś. Cała trudność polega na tym, że raz nadane imię powinno zostać z danym Imionkiem do końca rozgrywki. Jeżeli żaden z graczy nie pamięta, to wymyślamy nowe i bawimy się dalej.


Dzieciaki uwielbiają gry, w których mogą puścić wodze swojej wyobraźni. Imionki sprawiają, że rodzą się coraz śmielsze pomysły, którym towarzyszy mnóstwo śmiechu. Najważniejsze jest jednak to, że nie tylko świetnie się bawimy, ale również ćwiczymy koncentrację, pamięć i refleks. Imionki świetnie sprawdzają się zarówno jako gra imprezowa jak i rodzinna.

Jedyny minus, to… pudełko! Jest stanowczo zbyt duże w stosunku do wielkości kart. Niestety nie cierpię na nadmiar miejsca w szafkach, w związku z czym wolałabym mniejsze opakowanie. Karty są jednak śliczne, porządnie wykonane i duże, dzięki czemu świetnie je widać i mniej się niszczą.

Imionki są grą genialną w swej prostocie, gdyż możemy je wykorzystać na sto różnych sposobów... Ja sama zlecam dzieciom nazywanie stworów tak, żeby dane słowo zawierało ćwiczoną głoskę. Ja zatem wykorzystuję grę logopedycznie, ale każdy może wymyślić swój własny sposób...

Okiem logopedy:
Karty z różnymi stworkami tworzą nam mnóstwo możliwości do ćwiczeń. Możemy nie tylko nadawać im różne imiona, ale również... Mówić w ich języku, oczywiście korzystając z głosek, które ćwiczymy. Karty można wykorzystać również do układania sekwencji, co sama często robię. 

Za grę dziękuję cudownemu Wydawnictwu Granna!

  • Nazwa gry: Imionki
  • Wydawnictwo: Granna
  • Wiek graczy: 5+
  • Liczba graczy: 2-6
  • Czas rozgrywki: około 20 minut
  • Ocena: 5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty