wtorek, 16 lutego 2016

"Wytęż wzrok, czyli ukryte obrazki" - Magda WosikNa polskim rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książek, które są na tyle atrakcyjne, że odrywają dzieci od telewizorów. Mistrzem w tej kategorii stało się dla mnie Wydawnictwo Nasza Księgarnia, które nieustannie zaskakuje mnie nowymi edukacyjnymi książkami dla dzieci w różnym wieku.Tym razem w moje ręce wpadło Wytęż wzrok – niepozorna książka pełna obrazków i wierszyków, która ćwiczy koncentrację, percepcję wzrokową i umiejętności manualne. Dzieci nie tylko szukają ukrytych przedmiotów, ale również świetnie się bawią kolorując.


Książka może się również przydać do nauki czytania! Ma parę takich tekstów, w którym dorosły może czytać słowa, a dziecko obrazki. Przykład poniżej:


Mogłoby się wydawać, że czarno biała książka nie będzie zbyt dużą atrakcją dla dzieci… Nic bardziej mylnego! Właśnie dzięki temu, że Wytęż wzrok jest pozbawione kolorów, podczas zabawy można najpierw zamalować elementy, które mamy za zadanie znaleźć, a potem pokolorować resztę obrazka. Zabawa kredkami jest więc ułatwieniem w odnajdywaniu zagubionych na obrazku przedmiotów (które czasem są ukryte w zaskakujących miejscach). Na zachętę dodam również, że książka jest narysowana z humorem – zarówno obrazki jak i wierszyki są naprawdę zabawne! Jako przykład podaję mój ulubiony wiersz – ten o bałaganie… (Chyba nie muszę dodawać, dlaczego jest mi bliski?).


Tej książki nie trzeba dodatkowo wychwalać, gdyż na pierwszy rzut oka widać, że jest wspaniała! Moje pięcioletnie bratanki były zachwycone i chętnie szukały ukrytych przedmiotów.

6 komentarzy:

 1. Już któryś raz wpadam na recenzję tej książeczki - wydaje się naprawdę godna uwagi!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo jest godna uwagi - dzieciaki wolą takie zadania-wyzwania niż telewizję. A jednocześnie się czegoś uczą - nie może być lepiej! :) Dzięki za komentarz i odwiedziny!

   Usuń
 2. Maluch świetnie spędza czas, my albo go dopingujemy, albo rozkoszujemy się chwilą dla siebie. Czego chcieć więcej?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie niczego! :) Uwielbiam tego typu książki, które pochłaniają dzieciaki i jednocześnie rozwijają. Dzięki za komentarz! ;)

   Usuń
 3. Moje chłopaki lubią panią Magdę Wosik, bo prenumerujemy świerszczyka, a tam m.in. są jej ilustracje. :) Czas więc na książkę :)

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty