czwartek, 14 lipca 2016

"Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa" - Jan Kallwejt - Wydawnictwo Nasza Księgarnia


Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa to wspaniała książka, zwłaszcza dla maluchów (nawet półrocznych). To, że dziecko nie mówi, nie znaczy, że nie rozumie, dlatego warto budować jego słownik już od najmłodszych lat, a nawet pierwszych miesięcy życia.
Książkę należy pochwalić przede wszystkim za piękne wydanie - duży format i grube, tekturowe strony gwarantują, że książka zostanie w rodzinie na długo, a przy tym kartki będą wygodne do przewracania dla małych rączek.


Rysunki w książce są dosyć specyficzne i nie każdemu spodoba się ten rodzaj grafiki. Dzieci jednak dobrze reagują na zwierzęta i postacie bez problemu je rozpoznając. Muszę trochę pomarudzić w związku z obrazkami części ciała. Dzieci, do których jest kierowana ta książka nie potrafią jeszcze myśleć abstrakcyjnie (ta umiejętność pojawia się do 6 roku życia), więc pokazywanie im nogi czy nosa w oderwaniu od reszty ciała mija się z celem. Sam nos również raczej nosa nie przypomina, jednak skojarzenia pozostawiam już Wam. Moja trzyletnia podopieczna powiedziała, że to trąba i tej wersji się trzymam... Pozostałe obrazki są już jednak adekwatne i dostosowane do wieku. Znajdziemy tu całą stronę poświęconą zwierzętom, dzięki czemu możemy się bawić w onomatopeje. Pokażemy dzieciom również miasto i jego najważniejsze zakątki, wieś, liczby, kolory, pory dnia i roku, różne rodzaje pogody, a nawet emocje.

Książka pozostawia dużą swobodę i pozwala na kreatywność - rodzice mogą opowiadać historie i bawić się z dziećmi w "gdzie jest dany przedmiot" jednocześnie rozwijając słownictwo i wyobraźnię. Polecam tę książkę dla wszystkich maluchów.

Film od Naszej Księgarni i lustrujący całą książkę znajdziecie pod tym linkiem:
https://www.facebook.com/WydawnictwoNaszaKsiegarnia/videos/1217916454918092/


Za możliwość zrecenzowania tej książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.


  • Tytuł - Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa
  • Wydawnictwo - Nasza Księgarnia
  • Rysunki - Jan Kallwejt
  • Liczba stron - 28
  • Ocena - 5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty