czwartek, 10 sierpnia 2017

"Heca w kurniku" - genialny sposób na naukę ortografiiMarzenie terapeuty. Na tych dwóch słowach mogłabym zakończyć swoją recenzję, ale przecież wtedy nikt by nie wiedział, dlaczego ta książka jest taka cudowna… Chociaż ma tylko 32 strony, to zasługuje na całą tonę ochów i achów!

Ortografia. Kto z nas nie miał z nią problemów niech pierwszy rzuci słownikiem! Nikt nie rzuca? No właśnie… KAŻDY miał jakiś problem i nie ma się czego wstydzić. Można jednak pomóc z tym problemem naszym dzieciom i zamiast nieustannie dręczyć regułami ortograficznymi i czepiać się błędów, dać im tę cudowną książkę. Dzięki temu nawet nie zauważą, jak zapamiętają poprawną pisownię. Heca w kurniku wyróżnia się również dużą różnorodnością ćwiczeń, dzięki czemu nie ma czasu na nudę. Labirynty, krzyżówki, obrazki do porównania, wykreślanki, kolorowanki, uzupełnianki, rebusy… Zadań jest bardzo wiele i każde z nich przyniesie dzieciom dużo satysfakcji z wykonanego zadania.

Na pochwałę zasługują również ilustracje Anity Graboś. Wszystkie rysunki, które musimy zinterpretować są jednoznaczne i wyraźne. Wbrew pozorom jest to dość rzadko spotykana rzecz. Nigdy nie zapomnę rysunku klosza od lampy z jednej z książek, który wyglądał jak kapelusz lub ewentualnie wazon. Tu nie zauważam takich trudności, więc można śmiało rozwiązywać rebusy i krzyżówki obrazkowe.

Jedna maleńka uwaga, to… lekki chaos. Czasem na zajęciach potrzebuję na szybko jakiegoś ćwiczenia dla dyslektyka i wolałabym, żeby ćwiczenia były logicznie uporządkowane ze względu na to, czego dotyczą. Przydałby się zatem chociaż spis treści, ale nie jest to jakiś wielki mankament.

Komu polecam? Wszystkim! Pomijając bowiem to, że książka uczy poprawnej ortografii, to jest po prostu świetnym i rozwijającym zajęciem dla dzieci. Oj, przyda się przed początkiem roku szkolnego… :)

Skoro jesteśmy przy ortografii, to polecam Wam też świetną książkę z wierszowanymi zasadami, które bardzo ułatwiają życie ucznia:

OKIEM LOGOPEDY:
Trochę już wspominałam w recenzji, ale dodam jeszcze parę słów dla terapeutów. Książka jest świetna dla dyslektyków również dlatego, że ćwiczy koncentrację, pamięć wzrokową, koordynację i spostrzegawczość, czyli wszystko to, czego potrzebujemy. Dodatkowo niemal wszystkie ćwiczenia wymagają sprawności grafomotorycznej, co jest dodatkowym atutem.


Wielkie DZIĘKUJĘ Wydawnictwu Nasza Księgarnia! Książka jedzie ze mną na kolonie terapeutyczne. :)


  • Tytuł: Heca w kurniku
  • Tekst: Monika Hałucha
  • Ilustracje: Anita Graboś
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Liczba stron: 32
  • Rok wydania: 2017
  • Ocena: 5+/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty