sobota, 25 lipca 2015

Barbara Wicher i "Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych", czyli jak dbać o Matkę ZiemięJestem pedagogiem, więc na książki patrzę z nieco innego punktu widzenia niż przeciętny odbiorca… A czy Detektyw Łodyga jest wartościową personą dla dzieci? Moim zdaniem – jak najbardziej!
Ta niewielka książeczka jest moim zdaniem wartościowa z wielu powodów… Przede wszystkim niesie ze sobą wiele mądrości, ale przy tym jest pięknie wydana i napisana lekkim i odpowiednim dla dzieci językiem! Książkę wzbogacają również cieszące oko dorosłego i zaciekawiające dziecko ilustracje Ewy Podleś.Cieszę się, że powstają tego typu książki… Z doświadczenia wiem, ze dzieci lubią słuchać wszelkiego rodzaju opowiadań! Czasem to, co wydaje się nam – dorosłym, nudne, okazuje się dla dziecka czymś nowym i fascynującym! Nie można zatem nigdy zakładać, że dana książka się nie sprawdzi – trzeba dać jej szansę. Dzieci są bowiem nieprzewidywalne, a przy tym mają wielką potrzebę rozwoju i interesują się tym, co je otacza.

Tytułowy Detektyw Łodyga próbuje wytłumaczyć dzieciom, w jaki sposób funkcjonuje dzisiejszy świat. Nie ma tutaj jednak na myśli ludzi, tylko przyrodę, dzięki której jesteśmy w stanie żyć na Ziemi… Dzięki temu błyskotliwemu i zakochanemu w przyrodzie detektywowi, dzieci uczą się szacunku do tego, co dała nam Matka Natura… Mogą się zatem nauczyć, jak należy dbać o glebę, czym jest energia słoneczna i dlaczego należy szanować wodę, która płynie z kranu.


Bardzo się cieszę, że udało mi się poznać Detektywa Łodygę i jego świat przyrody… Sama byłam w klasie o profilu biologiczno-chemicznym (z ekologią), więc tym bardziej doceniam ten cykl książek… Wspaniale, że ktoś pomyślał, żeby uczyć dzieci szacunku do bogactwa przyrody! Szkoda tylko, że dorośli nie uczą tego szacunku – śmiecą, niszczą pomniki przyrody i uczą własne dzieci niepoprawnych zachowań… Może by się przydały takie książki dla dorosłych, którzy często mają mniejszą wiedzę, niż dzieci? Niestety obawiam się, że nikt nie chciałby ich czytać.

Mam jednak nadzieję, że jeżeli zadbamy o wiedzę najmłodszych na temat przyrody, to następne pokolenia zaczną bardziej dbać o Matkę Naturę!
Więcej książek z cyklu o Detektywie Łodydze znajdziecie na stronie Wydawnictwa Skrzat - http://www.skrzat.com.pl/


Za możliwość zrecenzowania książki serdecznie dziękuję portalowi Sztukater!

·         Autor: Barbara Wicher
·         Tytuł Oryginału: Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych
·         Seria: Detektyw Łodyga
·         Gatunek: poradnik
·         Język Oryginału: Polski
·         Liczba Stron: 72
·         Rok Wydania: 2015
·         Numer Wydania: I
·         Wymiary: 190 x 143 mm
·         ISBN: 978-83-7915-224-7
·         Wydawca: Wydawnictwo Skrzat
·         Oprawa: Miękka
·         Miejsce Wydania: Kraków
·         Ocena:  6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty