piątek, 25 listopada 2016

"Wierszyki łamijęzyki" - Willman Anna - zabawa i ćwiczenia dykcjiUwielbiam logopedyczne i dykcyjne wyzwania! Jednym z nich jest drugi tom Wierszyków łamijęzyków, który jest chyba jeszcze trudniejszy niż pierwszy.

Wierszyki są ustawione tak, że możemy stopniować trudność - minki w górnych rogach stron będą dla nas informacją, jaki poziom trudności mamy przed sobą. Co prawda wierszyki nie są podzielone że względu na głoskę, którą byśmy chcieli usprawnić, ale nie do tego mają służyć. Już sam tytuł wskazuje, że wierszyki mają łamać języki, zatem głównie ćwiczyć dykcję i oczywiście pozwalać na świetną zabawę. Sama od zawsze kocham takie trudne zdania - już jako dziecko ćwiczyłam wierszyk o Królu Karolu czy stole z powyłamywanymi nogami.


Na uwagę zasługują również wesołe ilustracje – wyraźne, kolorowe i zwracające uwagę. Przyznam szczerze, że samo przeglądanie tej książki staje się przyjemnością! Wspólna zabawa z dziećmi (lub dorosłymi) jest świetną okazją do ćwiczenia wyraźnego mówienia, a przy tym pozwala na przyjemne spędzenie czasu.


Nie wiem, czego chcieć więcej - ilustracje zachwycają, wierszyki śmieszą i pozwalają na usprawnianie artykulatorów,  a przy tym poprawiają dykcję oraz gwarantują świetną zabawę. Polecam z całego serca!

Za książkę dziękuję serdecznie Wydawnictwu Dragon.

·         Tytuł - Wierszyki łamijęzyki. Tom 2
·         Autor –  Willman Anna
·         Rok wydania – 2015
·         Wydawnictwo – Dragon
·         Liczba stron –112
·         Ocena - 5+/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty