poniedziałek, 7 listopada 2016

"Od koła do formuły 1. Historia motoryzacji" - Michał Gąsiorowski opowiada o swojej pasji

Która firma jako pierwsza zaczęła produkować samochody? Jak działa silnik? Czym różni się rajd od wyścigu? Czyje imię zapisało się na karcie historii motoryzacji? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w pięknej książce Michała Gąsiorowskiego z uroczymi ilustracjami autorstwa wesołej rodziny. Książka jest przejrzysta i pięknie wydana - twarda oprawa i duży format gwarantują trwałość i wygodę. Duża czcionka i bogactwo kolorowych obrazków zachęcą małych mężczyzn do samodzielnego czytania. Jestem pewna, że ta książka przekona młodych czytelników, że książki jednak potrafią być ciekawe i warto czytać... 


Może to dziwne, ale chociaż jestem kobietą, to zawsze mnie interesowało, jak działa samochód, w jaki sposób go naprawić i co zrobić, żeby służył nam jak najdłużej. Przyznam, że ta niepozorna książka dla dzieci rozwiała parę moich wątpliwości i wytłumaczyła podstawowe mechanizmy, które znajdziemy w naszych autach (chociażby działanie silnika). 


Książka jest świetna dla każdego chłopaka, a rodzice również mogą się z niej wiele nauczyć. Autor zadbał o chronologię i zanim przeszedł do tego, co jest dla nas samochodem, zaczął od koła i jego wpływu na rozwój świata. Dzięki dużym tytułom i spisowi treści bez problemu znajdziemy to, czego potrzebujemy. Łatwiej też zapamiętamy nazwiska osób istotnych w świecie motoryzacji, gdyż są one podkreślone. Na każdej ze stron widać, że Michał Gąsiorowski to prawdziwy pasjonat motoryzacji. Stworzył bowiem nie tylko piękną, ale również ciekawą książkę, którą na pewno pokochają setki chłopców. Autor pokazał, że motoryzacja naprawdę jest fascynująca i zaprezentował setki ciekawostek, o których sama nie miałam pojęcia. Jestem pod wrażeniem! 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia 

  • Tytuł: Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji. 
  • Autor: Michał Gąsiorowski 
  • Ilustracje: Przemek, Agnieszka i Malwinka Surma (brawo!) 
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia 
  • Rok wydania: 2016 
  • Ocena: 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty