czwartek, 9 lutego 2017

"Coś tu nie gra", "Kto do pary", czyli jak Britta Teckentrup ćwiczy koncentrację

Koncentracja, uwaga, spostrzegawczość... To wszystko wyćwiczysz z książkami z serii Sokole oko od Wydawnictwa Wilga!
 
Kto do pary i Coś tu nie gra, to urocze książki Britty Teckentrup, które zachwycą nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Pierwsze, co mnie zachwyciło, to okładka: twarda i o przyjemnej fakturze, od razu zwraca uwagę. Jeszcze zanim otworzyłam książkę, już wiedziałam, że mi się spodoba. Na każdej ze stron znajdziemy wierszyk, będący jednocześnie poleceniem do znalezienia czegoś wśród obrazków. Czasem jest to pingwin, chowający pod skrzydłami małego pingwinka, czasem wielbłąd o jednym garbie, a czasem motyl lub nietoperz. Zawsze czeka na nas wyzwanie, czasem wymagające dużej uwagi.

Książki pozwalają na ćwiczenia koncentracji, pamięci wzrokowej, a także pamięci słownej, dzięki wesołym wierszykom. Przy okazji dzieci poznają nazwy zwierząt i mogą dowiedzieć się chociażby tego, że wielbłądy mogą mieć jeden lub dwa garby.

Na uwagę zasługują również piękne ilustracje. Dzięki nim książki nawet przegląda się z przyjemnością! Szukanie szczegółów bywa proste, ale czasem również wymagające skupienia, nawet od dorosłego.

 Książki przeglądałam z dwuletnim chłopcem, zachwyconym bogactwem zwierząt i zasłuchanym w rytmiczne wierszyki, oraz z sześcioletnią dziewczynką, mocno zaangażowaną w rozwiązywanie zadań. Co prawda widząc pierwszy raz te tytuły spodziewałam się zupełnie czegoś innego, ale jestem bardzo zadowolona z tego, co dostałam. Polecam dla dzieci, które lubią wyzwania i zagadki. 

Za książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wilga!

Tytuły: Coś tu nie gra, Kto do pary
Seria: Sokole oko
Autor: Britta Teckentrup
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2017
Wiek dziecka: 3 - 7 lat
Ocena: 5/6

1 komentarz:

Popularne posty