wtorek, 7 lutego 2017

"Hexx", czyli ekspresowa układanka ćwicząca refleks i spostrzegawczość od FoxGamesCo zrobić, by oderwać swoje dzieci od ekranów telewizorów, telefonów i tabletów? Kupić im grę, która zachwyci i wciągnie na długie godziny, a przy tym czegoś nauczy. Hexx to gra o tak prostych zasadach, że już łatwiej być nie może. Samo granie nie jest już jednak takie banalne... Każdy z graczy otrzymuje po 5 kart, sam nie wie jakich i układa je przed sobą obrazkiem do dołu. Grają wszyscy równocześnie, próbując dopasować jedną ze swoich kart (bez względu na kolejność) do tych już obecnych na stole. Jeżeli ta nie pasuje, odkładają ją ponownie obrazkiem do dołu i biorą następną. Jeżeli położona karta będzie przylegać do trzech innych, mamy szansę oddać cześć swoich kart innym graczom, więc jest naprawdę dynamicznie i wesoło. Im więcej graczy, tym lepsza zabawa, ale miło się gra nawet we dwie osoby.


Zadaniem graczy jest jak najszybsze pozbycie się kart i tworzenie kolorowej układanki. Największa zaleta gry, to ćwiczenie spostrzegawczości i koordynacji wzrokowo ruchowej. Tu liczy się przede wszystkim szybkość i koncentracja! Dzieciaki nawet nie zauważą, że jednocześnie się czegoś uczą. Jedyny mały minusik to to, że karty są cienkie i trudno się je podnosi ze stołu i łatwo je pozaginać.


 Hexx to gra, która zaskoczy również dorosłych graczy. Dużym plusem jest to, że można grać w parę osób, więc świetnie sprawdzi się na imprezach: zarówno tych dla dzieci jak i tych dla dorosłych...

Za grę dziękuję Wydawnictwu FoxGames.

  • Nazwa gry: Hexx
  • Wydawnictwo: FoxGames
  • Liczba graczy: 2 - 5
  • Wiek Graczy: 7+
  • Czas rozgrywki: 20 minut
  • Ocena: 5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty