niedziela, 12 lutego 2017

"Fabryka Robotów", czyli dynamiczna gra ćwicząca koncentrację, spostrzegawczość i refleksKoncentracja, refleks i spostrzegawczość - właśnie to wyćwiczymy w Fabryce Robotów, a przy tym będziemy się świetnie bawić, realizując zamówienia na kolorowe maszyny.


Rozgrywka przebiega błyskawicznie i trzeba bardzo uważać, żeby się wzajemnie nie uszkodzić, zwłaszcza ze względu na długie paznokcie. Wiadomo, że każdy chce wygrać, a proste zasady wcale nie gwarantują łatwego zwycięstwa. 

Zawsze na taśmie produkcyjnej musi znajdować się 5 robotów. Podczas gry losujemy zamówienia i punkt zdobywa ten, kto pierwszy zabierze odpowiedniego robota. Roboty odszukujemy na podstawie trzech kryteriów (widocznych na rewersie kart z zamówieniami): koloru robota/kształtu robota bądź koloru taśmy produkcyjnej. Wszyscy grają jednocześnie, więc zadanie wymaga dużej szybkości, a chęć rychłego zwycięstwa sprawia, że wszystko nam się myli! Jeżeli nie ma robota o odpowiednich kryteriach, trzeba szybko nacisnąć przycisk "stop", w przeciwnym razie, trzeba oddać jeden z punktów. 

Gra jest rewelacyjna nawet dla najmłodszych graczy (5 - 6 letnich), gdyż ma proste zasady i dosyć krótko trwa, więc maluchy nie zdążą się zmęczyć czy znudzić. Myślę też, że można grać nawet z czterolatkiem, ale na uproszczonych zasadach (bez takiej presji czasu). 


Przyznam szczerze, że właśnie takie gry lubię najbardziej: dynamiczne, radosne i rodzinne, a przy tym rozwijające. Cieszę się, że pojawia się coraz więcej gier tego typu. Całą rozgrywkę możecie obejrzeć na Facebookowym profilu Wydawnictwa Nasza księgarnia gry - https://www.facebook.com/NaszaKsiegarnia/?fref=ts.

Za grę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia! 

  • Nazwa gry: Fabryka Robotów
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Liczba graczy: 2-6
  • Wiek graczy: 6+
  • Czas rozgrywki: 20 minut
  • Ocena: 6!/6 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty