piątek, 24 marca 2017

Przesuń paluszkiem - świetna seria dla dzieci od Wydawnictwa Wilga

Byłam bardzo ciekawa tego, co kryje się pod nazwą "przesuń paluszkiem" i dlatego postanowiłam bliżej się temu przyjrzeć... Jak to jest zrobione? Czy rzeczywiście wystarczy jeden mały paluszek, żeby rozgwieździć niebo lub stworzyć kwiaty?
 

Książeczki są niewielkie, bo dostosowane do małych rączek. Dzięki temu maluchy mogą próbować swoich sił i ćwiczyć małą motorykę, czyli sprawność dłoni i palców. Strony są wykonane z grubej tektury, a z książek nie wystają żadne małe elementy, więc nie musimy się bać, że dziecko zrobi sobie krzywdę, albo coś urwie w celu konsumpcji... Moje dwulatki zachwyciły się tymi książkami i spędziłam z nimi długie godziny, opowiadając co się dzieje na ilustracjach. Ich zaangażowanie widać na zdjęciach: ochoczo ożywiają ilustracje i zachwycają się efektem! 

Przesuń paluszkiem to naprawdę urocza seria książek, która zachwyci rodziców, dzieci i przy okazji wyćwiczy małą motorykę. Grafika jest piękna i jednoznaczna, dzięki czemu maluchy bez problemu zwiększą swój słownik o parę nowych słów, a przy tym świetnie się bawią.


Książki z serii przesuń paluszkiem są dla pierwszym włącznikiem wyobraźni i abstrakcyjnego myślenia. Dzięki tym książkom, dzieci uczą się, że gwiazdy zawsze są na niebie, choć nie zawsze je widzimy... Maluchy, już nawet kilkumiesięczne znajdą przyjemność w odkrywaniu możliwości książek, choć na pierwszym etapie zabawy, to dorosły będzie "przesuwał paluszkiem".
 

Pokochałam te książeczki, podobnie jak moi podopieczni. Są pięknie wydane, zabawne, kształcące i idealnie dostosowane do dzieci i ich zainteresowań. Cieszę się, że powstają takie cudowne rzeczy dla najmłodszych!

W tej serii zostały wydane zostały: Na nocnym niebie, Kiedy słońce wstaje, W lesie wróżek, Gdy przychodzi wieczór

Premiera książek już 29 marca!

Za urocze książeczki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wilga.
  • Tytuł:Na nocnym niebie, Kiedy słońce wstaje, W lesie wróżek
  • Seria: przesuń paluszkiem
  • Wydawnictwo: Wilga 
  • Rok wydania: 2017
  • Ocena: 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty