sobota, 18 marca 2017

"Szukaj, szukaj" - Granna zmusza szare komórki do pracyCo jest największe? Co najmniejsze? Która rzecz nie pasuje do pozostałych? Odpowiedz najszybciej i zdobywaj punkty, by wygrać!Karty są podzielone na dwie kategorie: trudniejszą i łatwiejszą, dzięki czemu możemy dostosować trudność do wieku i umiejętności dziecka. Ilustracje są wyraźne i jednoznaczne, przez co dzieci nie będą miały problemu z nazwaniem ich. 

W grę może grać aż w 10 osób, dzięki czemu dzieciaki dają się ponieść rywalizacji i jeszcze chętniej sprawdzają swoją spostrzegawczość i prędkość myślenia i wyciągania wniosków.  


Grałam w tę grę już parę razy z moimi bratankami i niejednokrotnie zaskoczyli mnie swoją kreatywnością, przez co dawałam im premie punktowe (przewidziane przez autorkę gry, która najwyraźniej wiedział, że maluchy są niesamowicie twórcze). My, dorośli, myślimy już niestety schematycznie i dlatego przychodzą nam do głowy tylko te utarte rozwiązania... Jestem pewna, że Wasze dzieci nie jeden raz wprawią Was w osłupienie. Karta zaprezentowana niżej ma na przykład dwa możliwe rozwiązania… Odpowiedzi sugerują, że do zbioru nie pasuje pingwin, bo jako jedyny mieszka w zimnie, ale przecież papuga również nie pasuje do pozostałych zwierząt, bo jako jedyna lata. Jeżeli zatem dziecko odpowie prawidłowo, ale nieco inaczej niż oczekiwała autorka, to dajemy dziecku punkt za kreatywność. Grę można dostosować do wieku dzieci dzięki temu, że mamy tutaj dwa stopnie trudności kart (zielone – łatwiejsze oraz pomarańczowe – trudniejsze). Ilustracje są wyraźne, jednoznaczne i kolorowe, dzięki czemu możemy też wzbogacać słownictwo dzieci, nawet młodszych niż pięć lat. Do gry jest również dołączone koło fortuny, dzięki któremu możemy wylosować, na jakie pytanie z gry będziemy odpowiadać (co największe/co najmniejsze/co nie pasuje do zbioru). Dzięki temu gra jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Do gry dołączono również plakat, który pozwala ćwiczyć spostrzegawczość.


Szukaj szukaj jest świetnym pomysłem na połączenie zabawy z nauką. Dzieci nawet nie zauważą, kiedy będą się uczyły kategoryzacji przedmiotów do zbiorów i szybkiego porównywania. Jestem szczerze zachwycona i nie dziwię się, że gra zwyciężyła w konkursie Wymyśl grę, zostań autorem Granny, bo naprawdę na to zasługuje.


  • Nazwa gry: Szukaj, szukaj
  • Autor: Justyna Kubiak
  • Wydawnictwo: Granna
  • Wiek graczy: 5 – 10
  • Liczba graczy: 2 – 4
  • Ocena: 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty