piątek, 19 maja 2017

"Trening twórczego myślenia" - Danuta Klimkiewicz uczy wychodzenia poza schematTeraz rzeczywistość stawia przed nami coraz więcej wymagań. Teraz już nie wystarczy po prostu skończyć studiów i potem do końca życia pracować w zawodzie. Dzisiejszy świat jest dynamiczny i wymagający nie tylko wiedzy i umiejętności, ale właśnie kreatywności! Wiedzę możemy sprawdzić w internecie, umiejętności często są bezwartościowe, bo pracę ludzkich rąk zastępują maszyny, więc największą wartość ma teraz umiejętność dostosowania się do nowych warunków. Między innymi to ćwiczymy w Treningu twórczego myślenia.

Szczerze mówiąc, jestem zachwycona tą książką, gdyż nie tylko uczy kreatywności, ale także budzi do zainteresowania światem, zachęca do pokonywania własnych barier, wychodzenia poza schemat. W tej książce piszemy, rysujemy, wymyślamy, tworzymy, bawimy się świetnie i jednocześnie rozwijamy! Czego chcieć więcej? 


Książka ma wygodną formę bloku, dzięki czemu możemy po prostu wydrzeć interesującą nas stronę. Dodatkowo na końcu znajdziemy zestaw naklejek, które zawsze sprawiają dzieciom wielką radość.

Największą zaletą książki jest różnorodność zadań. Część z nich wymaga elastyczności myślenia, część logicznego myślenia, a jeszcze inne koncentracji czy wyobraźni. Ja najbardziej lubię rebusy (również takie, które musimy sami wymyślić), tworzenie nowych wyrazów, mając ich pierwsze sylaby i znajdowanie rymów. Jest to zatem trening nie tylko twórczego myślenia, ale również innych, równie przydatnych rzeczy. Książkę "przetestowałam" na swoich bratankach i pozornie proste zadania sprawiały im czasem trudność... Ważne jest jednak to, że z radością podejmowali nowe wyzwania i prześcigali się w niesamowitych pomysłach na dokończenie zdań. Książka jest więc nie tylko przydatna, ale również przyjemna i dająca satysfakcję. Przy niektórych pytaniach trzeba się zastanowić... Na przykład: Po czym poznać, że człowiek jest szczęśliwy? 


Wielkie brawa dla Danuty Klimkiewicz za stworzenie książki dostosowanej do dzieci, ich zainteresowań i stawianych przed nimi wymagań. Do tej pory znałam autorkę jedynie z "logopedycznej" strony i te książki do terapii mowy również bardzo lubię i stosuję w pracy. 
Gorąco polecam tę książkę zarówno rodzicom jak i terapeutom. Pokażmy dzieciom, jak wyjść poza schemat i poradzić sobie w szybko zmieniającej się rzeczywistości! Jestem pewna, że będziecie zaskoczeni tym, jak wiele twórczości mają w sobie dzieciaki - wystarczy ją po prostu obudzić...

Za książkę gorąco dziękuję Danucie Klimkiewicz!

  • Tytuł: Trening twórczego myślenia 
  • Część: 3
  • Autor: Danuta Klimkiewicz
  • Wydawnictwo: Skrzat 
  • Liczba stron: 50
  • Ocena: 6/6 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty