sobota, 3 października 2015

"Lekarstwo na krowę i inne opowiadania" - Agnieszka Gadzińska rozśmiesza i uczy!Słowa towarzyszą nam codziennie i mogą mieć magiczną moc... Dzięki nim możemy przekazać uczucia, myśli, wspomnienia i opisać wszystko to, co tylko chcemy! Słowa niosą też ze sobą ryzyko – kłamstw, niedopowiedzeń i tym samym kłótni. Bez słów nasze życie byłoby znacznie trudniejsze, jednak trzeba pamiętać o tym, że mogą również ranić…

O magii słów przekonała się mała dziewczynka – Lusia, która rozczarowana zachowaniem  starszej siostry nazwała ją... Krową! Od tego momentu zamiast rodzeństwa miała w domu łaciatą przedstawicielkę koniowatych. Brzmi niepoważnie? Bo takie właśnie jest! Ale mimo humoru i abstrakcji książka zawiera również morał, co jest dla mnie jej największym atutem!

Bajki przedstawione w tej książce są zabawne i jednocześnie wartościowe, ale przeznaczone dla dzieci powyżej 5 roku życia. Młodsze dzieci mogą opatrznie zrozumieć te niesamowite historie i wystraszyć się, że niegrzeczne zachowanie przemieni je w krowy!

W bajkach spotkamy również ładną czarownicę, bojącego się krwi wampira, niestrasznego ducha i sympatycznego diabełka... Wszystkie te postacie są z jakiegoś powodu nieszczęśliwe, ale przecież nie ma sytuacji bez wyjścia! Dzieci mogą się zatem przekonać, że warto pomagać, a bycie odpowiedzialnym jest trudne i męczące… Zwłaszcza, kiedy chce się wychowywać małego smoka!


Trzeba również wspomnieć, że książka ma piękne ilustracje Artura Gulewicza. Dzięki nim dzieci znacznie chętniej będą czytać tę pełną humoru i abstrakcji książkę, a dorośli również milej spędzą czas!


Lekarstwo na krowę jest zbiorem trzech opowiadań, z czego każde z nich jest wartościowe i pozwala dzieciom na wyciągnięcie wniosków oraz docenienie tego, co się ma! Cieszę się, że ta książka trafiła w moje ręce, gdyż każda z bajek jest zakończona morałem, a przy tym budzi uśmiech na twarzy – zarówno u dzieci jak i u dorosłych!


Więcej wspaniałych książek dla dzieci można znaleźć na stronie Wydawnictwa Skrzat - http://www.skrzat.com.pl/


·         Autor: Agnieszka Gadzińska
·         Tytuł Oryginału: Lekarstwo na krowę
·         Gatunek: bajki dla dzieci
·         Język Oryginału: Polski
·         Liczba Stron: 78
·         Rok Wydania: 2015
·         Numer Wydania: I
·         ISBN: 9788379152742
·         Wydawca: Wydawnictwo Skrzat
·         Oprawa: Twarda
·         Miejsce Wydania: Kraków
·         Ocena:  6/6
 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty