sobota, 26 września 2015

„Kreatywne myślenie dla bystrzaków” – David Cox – zacznij myśleć twórczo!Kreatywność, to słowo, które coraz częściej pojawia się w naszych CV. Każdy bowiem chce, aby jego pracownik był kreatywny... Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta! Kreatywność otwiera przed nami wiele drzwi i pozwala na wymyślanie rzeczy, na które nikt inny by nie wpadł... Ludzie mają tendencję do myślenia jednotorowego i schematycznego. Wędrówka po utartym szlaku nie otworzy nam jednak drogi do sukcesu! Dopiero, kiedy będziemy mieć odwagę zmienić trasę i zrobić coś inaczej, to mamy szansę na rozwój! A tylko ludzie gwarantujący rozwój są dla firmy atrakcyjni.
Praca ludzkich rąk coraz częściej jest zastępowana przez maszyny i komputery... Elektronika już dawno zawładnęła większością zakładów pracy - maszyny pakują, porządkują, segregują, sprzątają, liczą, a nawet operują! Człowiek jest zatem potrzebny przede wszystkim do myślenia i kontrolowania sytuacji. Coraz ważniejsze stają się więc cechy osobowości, a nie umiejętności praktyczne.


Ta książka jest już moim drugim spotkaniem z serią "dla bystrzaków" i ponownie jestem bardzo zadowolona! Mamy tutaj bowiem do czynienia z bardzo szeroką wiedzą na temat kreatywności! Dowiemy się między innymi tego, czym jest, dlaczego jest przydatna i w jaki sposób można ją wyćwiczyć...

Pomocne są tutaj również ikony, które podkreślają znaczenie niektórych informacji. Dzięki temu szybko znajdziemy najistotniejsze wiadomości.

Dodatkowo przy tej książce można się doskonale bawić! Ja uwielbiam wszelkie zadania z zakresu twórczego myślenia... Zastanawialiście się kiedyś do czego jeszcze może służyć szklanka? Może być doniczką, sprzętem do podsłuchu, bronią, wycinaczem pierogów i setkami innych rzeczy! I na tym między innymi polega kreatywność – na widzeniu rzeczy nieoczywistych i szukaniu oryginalnych rozwiązań problemu... Nie wiem jak Wy, ale ja kocham ten świat twórczości!


Książkę muszę również pochwalić za niesamowitą przejrzystość! Nie dość, że jest wyposażona w bardzo dokładny spis treści, posiada skorowidz i przydatny notatnik na samym końcu, to jeszcze ma sporo obrazków i liczne wyszczególnienia oraz pogrubione tytuły, które znacząco ułatwiają odbiór tekstu. Warto również zauważyć, że nagłówki pozwalają szybko i bez problemów znaleźć to, co nas najbardziej interesuje.


Ta książka jest idealna dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z kreatywnością. Znajdziemy tutaj szerokie zaplecze teoretyczne i wiele cennych informacji np. o teorii osobowości. Nie da się ukryć, że mamy tutaj do czynienia z dużą ilością psychologii. Książka wyraźnie wskazuje, że kreatywność może nam się przydać zarówno w pracy, domu jak i codziennym życiu! Tylko ludzie twórczy potrafią stworzyć coś nowego i niepowtarzalnego oraz znaleźć zaskakujące rozwiązanie problemu.

 Dzieci rodzą się przygotowane do poznawania świata i z założenia potrafią myśleć twórczo –  nie mają żadnych barier! Dla nich wszystko jest możliwe, niczym w piosence Turnaua – ta drabina to schody do nieba, a ta miska nad schodami to księżyc, tamten miecz to zwyczajny pogrzebacz, a z garnków są hełmy rycerzy(…)! To my dorośli zaczęliśmy się ograniczać do tego, co najprostsze i najbardziej oczywiste. Przyzwyczailiśmy się do tego, że każda rzecz ma swoje miejsce i swoją funkcję… Uważam, że warto to zmienić! Pierwszym krokiem może być właśnie ta książka! Dzięki niej nauczymy się, że nie wolno się poddawać, a żaden pomysł nie jest głupi! Z każdego pomysłu może przecież wyjść coś nowego! Kreatywne myślenie dla bystrzyków pobudza do myślenia, prowokuje do działania oraz przede wszystkim tłumaczy czym jest kreatywność i dlaczego warto ją w sobie rozbudzić, ćwiczyć i pielęgnować.


Kreatywne myślenie dla bystrzaków polecam każdemu - bez względu na wiek i profesję! Każdemu bowiem może przydać się w życiu umiejętność twórczego i pozbawionego schematów myślenia!

·         Autor: David Cox
·         Seria: dla bystrzaków
·         Gatunek: poradnik
·         Język Oryginału: angielski
·         Liczba Stron: 340
·         Rok Wydania: 2015
·         Numer Wydania: I
·         ISBN: 9788324693115
·         Wydawca: Wydawnictwo Helion (Septem)
·         Oprawa: Miękka
·         Miejsce Wydania: Gliwice
·         Ocena:  6/6
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty