środa, 26 października 2016

"Szafy, dzbanki, filiżanki. W domu" - Bożena Senkowska, cykl Myślę i mówię - zeszyt 10Dom, to słowo, które zawiera w sobie miliony kolejnych słów – od członków rodziny, przez sprzęt domowy, taki jak meble, naczynia, zabawki, przybory łazienkowe i wiele wiele innych. Bożena Senkowska skorzystała z tego bogactwa znaczeń i przybliżyła dzieciom wszystko to, co domowe.Dzięki tej książce przedszkolaki nauczą się kategoryzować przedmioty (zrozumieją, że słowo „meble” mówi nam o wielu rzeczach), rozwiążą mnóstwo zagadek, poćwiczą grafomotorykę, a przy tym będą się świetnie bawić. Książka jest też wspaniałą okazją do rozmowy na temat tego, co jest w domu, jak działa zegar i dlaczego niektóre słowa mają wiele znaczeń (np. myszka od komputera i mały gryzoń). W tym zeszycie z cyklu Myślę i mówię znajdziemy również wszystko to, co było ćwiczone wcześniej – porównywanie przedmiotów, kształty, kolory, zwierzęta i wiele innych zagadnień, niezbędnych do komunikacji i prawidłowego rozwoju.

Ilustracje są piękne, kolorowe, dostosowane do wieku i przede wszystkim przejrzyste - pozbawione chaosu. Dzięki temu dzieciom będzie łatwo się skoncentrować na wykonywanym zadaniu. Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym (niektóre zadania są dobre już dla trzyletnich dzieci!) i jestem pewna, że przyniesie im wiele radości, a przy tym mnóstwo korzyści. Książki Bożeny Senkowskiej są idealne do pracy z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, ale również z pozostałymi maluchami, u których chcemy poćwiczyć myślenie oraz rozwinąć wiedzę, spostrzegawczość i słownictwo. Na zachętę dodam jeszcze, że autorka jest logopedą i ma na swoim koncie nie tylko wielu zadowolonych pacjentów, ale również mnóstwo przydatnych publikacji.

Jestem zachwycona całą serią i już żałuję, że mam tylko 3 tomy... Jeżeli nie chcecie robić mojego błędu, na stronie wydawnictwa można kupić wszystkie części w cenie niższej aż o 35%!

http://we.pl/gry-i-ukladanki/detail/102-bozena-senkowska/flypage/561-mysle-i-mowie-zeszyty-1-10-pakiet.html?sef=hcfp

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Edukacyjnemu!

Tytuł – Słonie, konie… zwierzęta.
Autor - Bożena Senkowska Seria - Myślę i mówię
Zeszyt - 10
Rok wydania - 2015
Liczba stron - 40
Wydawnictwo - Edukacyjne
Ocena - 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty