niedziela, 11 grudnia 2016

"Sesje twórczej pomysłowości dla pedagogów, psychologów i trenerów grupowych" - prof. Krzysztof J. SzmidtZwykle do książek naukowych trzeba podchodzić uważnie… Już niejednokrotnie kupiłam sobie jakiś podręcznik, który później leżał samotnie w kącie i zbierał kurz i to nie dlatego, że miał zbyt mało wiedzy, tylko była ona podana w taki sposób, że czytelnik czuł się albo głupi albo bardzo śpiący… Chociaż Krzysztof Szmidt jest profesorem, to jego książka jest pozbawiona niezrozumiałego, monotonnego, nudnego, hipernaukowego słownictwa. Jeżeli jest wprowadzane jakieś nowe zagadnienie – autor najpierw je dokładnie tłumaczy i robi to prostym językiem, nie szczędząc przy tym dowcipu i spostrzeżeń z życia codziennego.Dużym plusem książki jest nie tylko przyjemny w odbiorze język, ale również przejrzystość. Znajdziemy tu ramki z tym, co najistotniejsze, a przy tym wiele ilustracji.

Dzięki Sesjom twórczej pomysłowości uzmysłowiłam sobie, jak istotną cechą staje się pomysłowość w dzisiejszych skomputeryzowanych czasach. Teraz to właśnie pomysły są ważne i potrzebne do rozwiązywania konfliktów, znajdywania nowych rozwiązań, ułatwiania sobie życia… Teraz już wiem, że oryginalność, kreatywność czy elastyczność myślenia można zwyczajnie wyćwiczyć. Dzięki temu przestaniemy myśleć schematami i zaczniemy działać!

Miałam to szczęście, że profesor Szmidt prowadził zajęcia na moim uniwersytecie – poznałam go i absolutnie zakochałam się w jego stylu bycia i inteligencji. Polecam tę książkę nie tylko pedagogom, psychologom i trenerom, ale wszystkim tym, którzy są zainteresowani tematem kreatywności, twórczości i pomysłowości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty