poniedziałek, 19 grudnia 2016

"Hokus Pokus" - genialna gra zręcznościowo - logiczna od FoxGamesNa początku gra wydawała mi się banalna. Zmieniłam zdanie, kiedy zaczęłam grać i całkiem się w niej zakochałam! Nie wierzcie, kiedy powiedzą Wam, że to gra tylko dla dzieci, bo dorośli równie mocno lubią się bawić w czarodziejów.
Hokus Pokus pozwala nam się wcielić w rolę magików. Każdy z maksymalnie 4 graczy dostaje zestaw magicznych przedmiotów: kapelusz, królika, rurkę, dolara i kubeczek. Wszyscy grają równocześnie i muszą ułożyć przedmioty według wylosowanej karty.

Szare rzeczy są ukryte, kolorowe muszą być widoczne, a te, wokół których fruwają gwiazdki, muszą coś w sobie ukrywać. Kto pierwszy zrobi, krzyczy TA DAM, a pozostali gracze sprawdzają, czy dobrze ułożył. Jeśli źle - pozostali grają dalej. Kto ułoży poprawnie, zabiera kartę z tym zadaniem. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej kart (gramy do 5 lub innej liczby, choć najlepiej grać aż do wykończenia kart, wtedy jest najzabawniej).Gra ma tak proste zasady, że prostsze już być nie mogą. Sama gra już jednak nie jest tak łatwa, jak by się mogło wydawać... Tutaj liczy się bowiem wyobraźnia przestrzenna, pamięć, koncentracja i szybkość! Hokus Pokus idealnie wpasowuje się w teraźniejsze potrzeby pracy z dziećmi. Nie jest tajemnicą, że maluchy spędzają teraz czas przede wszystkim przed różnego rodzaju ekranami: telewizorów, tabletów, telefonów, komputerów... W związku z tym mają wielorakie problemy, w tym z umiejętnościami manualnymi - układaniem, lepieniem, wycinaniem itp. Hokus Pokus zmusza ręce do intensywnej, szybkiej i dokładnej pracy, polegającej na odpowiednim ułożeniu magicznych elementów. Tak jak mówiłam wcześniej - to tylko wydaje się proste! Gdy się spieszymy, łatwo popełnić błąd lub wywrócić misterną konstrukcję...

Grałam w tę grę z moimi znajomymi i jestem pozytywnie zaskoczona emocjami, jakie budzi... Stare konie, a śmialiśmy się w głos, układając, myląc się, czy zrzucając przez nieuwagę i pośpiech elementy układanki. Każdy chciał wygrać i właśnie przez to tak trudno było się skoncentrować i najszybciej ułożyć prawidłowo magiczne przedmioty.

Polecam tę grę z całego serca! Dla dzieci, bo będą się nie tylko świetnie bawić, ale również popracują nad koordynacją, koncentracją, pamięcią, wyobraźnią przestrzenną i zdolnościami manualnymi. Dorosłym też polecam - pozornie prosta gra jest dużym wyzwaniem, kiedy liczy się szybkość i dokładność. Hokus Pokus jest rewelacyjną grą rodzinną i gwarantuje świetną zabawę wypełnioną śmiechem i zdrową rywalizacją.

Za grę dziękuję Wydawnictwu FoxGames!

·         Nazwa gry: Hokus Pokus
·         Wydawnictwo: FoxGames
·         Liczba graczy: 1-4
·         Czas rozgrywki: 15 minut
·         Wiek graczy: 6+ (moim zdaniem 4+!)
·         Ocena: 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty