poniedziałek, 16 stycznia 2017

"Dolores", czyli jak zostać groźnym piratem i nauczyć się blefować!

Postronny obserwator zobaczy tylko karty, ale ukrywają one świetną grę strategiczną pełną oszustw i blefu! Piraci robią bowiem wszystko co mogą, aby zdobyć jak największy łup - nawet zdradzą przyjaciela...
Dolores wymaga od gracza dobrej strategii i sprawnego liczenia punktów: zarówno własnych jak i przeciwnika. Gra jest przeznaczona dla od 2 do 4 osób. Na początku rozgrywki na środku stołu kładziemy 4 karty z łupami. Dwóch graczy walczy o nie równocześnie i w zależności od tego, jakie gesty pokażą (zgody, walki, kradzieży) dzieli karty między siebie albo odrzuca wszystkie (gdy oboje walczą lub kradną). 

Wyróżniamy 7 rodzajów kart łupów:Gesty, które równocześnie pokazują gracze podczas pojedynku:
Zgoda - otwarta dłoń
Walka - pięść
Kradzież - podniesiony kciuk

Znaczenie gestów czytelnie zaprezentowano w instrukcji: 


Gracze mogą się między sobą umówić, jakie gesty pokażą, aby każdy był zadowolony, ale... wcale nie muszą działać zgodnie z umową! Trzeba zatem potrafić dobrze blefować i zachowywać pokerową twarz. Równie ważna jest tutaj taktyka i nutka szczęścia. 


Spędziłam przy tej grze cudowny wieczór, chociaż graliśmy tylko we dwoje. Zarówno mój chłopak jak i ja kłamaliśmy w żywe oczy i każdy walczył o swój własny cel. Podczas rozgrywki trzeba być naprawdę czujnym: sprawdzać karty przeciwnika i kontrolować, których kart on może pragnąć. Naszym zadaniem jest danie mu tylko tych, które chcemy mu dać i odebranie tych, które są nam potrzebne. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej punktów.


Dolores budzi wiele emocji i niektórzy gracze na pewno będą się na siebie obrażać za nieuczciwość... Trzeba jednak pamiętać, że właśnie o blefowanie i kombinowane tutaj chodzi! Polecam z całego serca na spotkania towarzyskie, ale również do grania we dwoje. Duże emocje gwarantowane!

Za grę dziękuję Wydawnictwu Granna!

  • Nazwa gry: Dolores
  • Wydawnictwo: Granna
  • Seria: Gry z pazurem
  • Liczba graczy: 2-4
  • Czas rozgrywki: 15 - 30 minut
  • Wiek graczy: 10+
  • Ocena: 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty