wtorek, 10 stycznia 2017

"Kamelot Junior", czyli gra logiczna dla najmłodszych

Miłość jest wielką siłą i daje moc rozwiązywania problemów pozornie niemożliwych nie do rozwiązania. Właśnie taką siłę mają Królewna i Rycerz, którzy pragną w końcu być razem! Zadaniem gracza jest połączyć tę parę kochanków, by mogli żyć długo i szczęśliwie...

By uleczyć tęsknotę zakochanej pary, musimy ułożyć klocki tak, aby Królewna mogła uciec do Rycerza, lub by rycerz mógł przerzucić most i uratować Królewnę. Jak widać, zasada jest prosta, ale rozwiązanie zagadek bywa już wymagające wysiłku. Dzieci jednak uwielbiają takie wyzwania i z uśmiechem na ustach wypróbowują różne drogi połączenia ukochanych. Kiedy już im się to uda satysfakcja jest naprawdę gigantyczna!


W opakowaniu znajdziemy 11 drewnianych klocków, instrukcję i książkę z zagadkami i ich rozwiązaniami. Zaczynamy od zaprezentowanego w książce ułożenia klocków, szykujemy klocki, które będą nam potrzebne (pozostałe trzeba odłożyć na bok), a potem już musimy sami kombinować, jak wspomóc Rycerza i Królewnę. Rozwiązanie znajdziemy na odwrocie zadania. Gra pozwala na ćwiczenie logicznego myślenia. Autorzy pamiętali, że dzieci mają problemy z myśleniem abstrakcyjnym oraz przestrzennym i właśnie dlatego do gry są potrzebne drewniane elementy, którymi można manipulować i przekonać się na własne oczy, jak rozwiązać daną zagadkę.
Na koniec wspomnę jeszcze, że gra jest wyjątkowo solidnie wykonana. Drewniane klocki są bezpieczne, kolorowe i gładkie.

To jest jedna z lepszych gier, jakie kiedykolwiek miałam i przyznam szczerze, że sama się świetnie przy niej bawiłam. Niektóre kombinacje są na tyle trudne, że sama musiałam się chwilę zastanowić, by rozwiązać zagadkę... Dorośli na pewno chętnie podejmą wyzwanie i spróbują przejść trudniejsze poziomy (trudność jest tu stopniowana, od prostych zadań przechodzimy do coraz trudniejszych), przy których dzieci mogą mieć problem.

 
Kamelot Junior zostało wydane w serii Smart Games. Z tej serii polecam bardzo podobną grę - Trudny Zamek. Zasady są takie same, ale Trudny Zamek sprawdzi się również u młodszych dzieci, gdyż zadania są nieco prostsze.

Za grę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Granna!

  • Nazwa: Kamelot Junior
  • Wydawnictwo: Granna
  • Wiek graczy: 4+
  • Liczba graczy: 1 (ewentualnie wspólne rozwiązywanie zagadek lub robienie tego na zmianę)
  • Ocena: 6+/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty