niedziela, 18 czerwca 2017

"Rok na wsi" - Magdalena Kozieł - Nowak i wycieczka po wiejskich drogachRok: dwanaście miesięcy, przez które wiele się wokół nas zmienia, zwłaszcza w przyrodzie. Właśnie na to i wiele innych aspektów zwraca uwagę Wydawnictwo Nasza Księgarnia tworząc cykl Rok w... Tym razem możemy odwiedzić wieś! 
Wieś, jak to wieś, funkcjonuje od lat podobnie, opierając się na prawach przyrody. Na wsi sadzimy drzewa, doimy krowy, karmimy kury, zbieramy owoce, pracujemy w polu... Dla wielu dzieci, zwłaszcza tych "miejskich", te wszystkie czynności są jedną wielką niewiadomą!  Książka pozwala zatem na poznanie nowego słownictwa, zrozumienie matki natury, obserwację pracy na wsi i przede wszystkim na świetną zabawę! 

Tak jak w pozostałych częściach, książka jest pięknie wydana i dostosowana dla małych rączek. Duży format i grube, tekturowe strony pozwalają na łatwe wertowanie i gwarantują, że książka wiele przetrwa. 

Najważniejsze są tu oczywiście ilustracje, tym razem wykonane przez Magdalenę Kozieł-Nowak. O obrazkach nie muszę wiele pisać, bo przecież każdy z Was widzi, jak bardzo cieszą oko! Są wyraźne, kolorowe, delikatne i jednoznaczne. 

Podobnie jak w Roku w przedszkolu na pierwszych stronach możemy poznać wszystkie występujące w książce postaci, a następnie śledzić ich poczynania. Dzieci to bardzo lubią i często wybierają sobie jakąś ulubioną postać.

Do moich ukochanych książek Rok w lesie i Rok w przedszkolu dołącza Rok na wsi. Mam szczerą nadzieję, że to jeszcze nie koniec tego cyklu i Wydawnictwo Nasza Księgarnia jeszcze mnie czymś zaskoczy! 

Okiem logopedy
Książka przyda się w gabinecie logopedycznym nawet bardziej, niż pozostałe z tego cyklu, gdyż można ją przepełnić onomatopejami. W książce pokazano wiele zwierząt, a przecież każde z nich wydaje jakieś dźwięki! Tego typu książki są świetne do wspierania i przyspieszania rozwoju mowy. Oglądając tę książkę, nawet z dwuletnim maluchem, powinniśmy opowiadać o tym, co się dzieje na obrazku i pokazywać palcem kolejne elementy. W ten sposób rozwijamy słownik dziecka i budzimy w nim zainteresowanie światem, nie tylko przyrody. 

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia!

  • Tytuł: Rok na wsi
  • Autor: Magdalena Kozieł-Nowak
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Cykl: Rok w...
  • Rok wydania: 2017
  • Liczba stron: 16
  • Ocena: 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty