środa, 7 czerwca 2017

"Rymowanki i wierszyki do języka gimnastyki - SZ, Ż, CZ, DŻ, MIX" - Danuta Klimkiewicz znów zachwycaCoraz więcej wad wymowy, coraz trudniej o pomysły... Co zrobić, żeby pomóc swojemu dziecku nauczyć się ładnie mówić? Jak urozmaicić terapię logopedyczną? Przeczytajcie, dlaczego Rymowanki i wierszyki do języka gimnastyki uratowały mnie podczas zajęć i dlaczego warto je mieć!


W tej książce są nie tylko wierszyki, ale również czytanki, w których dziecko może "czytać" obrazki, jednocześnie ćwicząc odmianę wyrazów. Trzeba przecież dobrać odpowiednią formę do tego, co zostało przeczytane wcześniej. Najbardziej jednak lubię zagadki - rymowane, zabawne i dostosowane do dzieci. Niejednokrotnie podczas zajęć z małymi pacjentami przekonałam się, że maluchy je uwielbiają! Są świetnym podsumowaniem zajęć i dzieci dzięki temu wychodzą z gabinetu uśmiechnięte. Poza tym, jak trafia mi się dziecko pracujące ekspresowo, to wierszykami zawsze ratuję sytuację... 

Rymowanki i wierszyki do języka gimnastyki są również świetne do upewnienia się, że dziecko ma już opanowane wszystkie szeregi. Najpierw bowiem mamy po kolei głoski z szeregu szumiącego i dobrane do nich ćwiczenia, a na samym końcu książki mix głosek. Dzięki temu sprawdzamy, czy maluch już na pewno niczego nie myli i możemy zakończyć terapię seplenienia. 


Nie oznacza to jednak, że książka jest przeznaczona tylko dla logopedów! Jest wręcz przeciwnie. Dla specjalistów jest ona deserem, a dla rodziców może być świetnym materiałem do wspólnej pracy w domu. Książka jest wzbogacona naklejkami, a przecież wiadomo, że wszystkie dzieci je lubią. Rodzice mają więc szansę spędzić miło czas z dzieckiem, a przy tym popracować nad jego wymową.


Zarówno rodzic jak i logopeda od razu się w książce odnajdzie. Jest ona bowiem logicznie uporządkowana, przejrzysta i bardzo wygodna. Na górze strony wyraźnie zaznaczono, jakiej głoski dotyczą ćwiczenia. Autorka zadbała również o stopniowanie trudności. Dla logopedów jest to oczywiste, ale dla rodziców niekoniecznie. Dlatego świetnie, że wszystko tutaj tak dokładnie opisano. Książka jest przy tym pozbawiona chaosu - wszystko widać, jak na dłoni i nic nie rozprasza dziecka a pracy. Czasem książki są przepełnione obrazkami i kolorami, które, zamiast pomagać, rozpraszają malucha. Na deser i w nagrodę do książki są również dołączone naklejki, co zawsze sprawia dzieciom wielką radość.


Rymowanki i wierszyki do języka gimnastyki  są świetną pomocą dla rodziców i logopedów, a przy tym sprawiają dzieciom przyjemność i dają satysfakcję z wykonanych zadań. Gorąco polecam, gdyż mnie samej już wiele razy się przydały, podobnie jak książki z serii Akademia wzorowej wymowy tej samej autorki.

Za książkę serdecznie dziękuję autorce - Danucie Klimkiewicz i gorąco polecam jej pozostałe publikacje.

  • Tytuł: Rymowanki i wierszyki do języka gimnastyki
  • Autor: Danuta Klimkiewicz
  • Wydawnictwo: Skrzat 
  • Liczba stron: 72
  • Ocena: 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty