niedziela, 18 czerwca 2017

"Już czytam", czyli świetna gra od Wydawnictwa Granna zachęcająca do czytaniaJuż teraz nawet zupełny maluch może czytać i świetnie się przy tym bawić! Nie wierzycie? Sprawdźcie zatem rewelacyjną grę Już czytam od wydawnictwa Granna!


Już czytam jest grą opartą na prostych zasadach, ale za to można jej używać na wiele różnych sposobów, z czego każdy z nich gwarantuje świetną zabawę. Na pierwszy rzut oka widzimy tylko karty z obrazkami i sylabami po drugiej stronie. Cóż z nimi zrobić? Możemy układać wszystko tak, żeby nam powstało konkretne zwierzątko, bądź (najlepiej po opanowaniu pierwszego etapu) bawić się literami i tworzyć niesamowite stwory! W grę można grać też w parę osób, więc element rywalizacji dodatkowo motywuje do nauki liter. 


Ta gra jest pierwszym krokiem do nauki czytania również ze względu na sylaby umieszczone na odwrocie kart. Bardzo popularną obecnie metodą nauki czytania jest właśnie metoda sylabowa, w której najpierw uczymy dzieci samogłosek, a potem kolejno dodajemy spółgłoski. 


Gra jest pięknie wydana: śliczne ilustracje i duże, solidne puzzle sprawiają, że gra wytrzyma wiele zabaw z małymi rączkami. Ważne jest również to, że rośnie razem z dzieckiem, więc możemy ją kupić już dla dwulatka, który uzna ją za świetne puzzle i z czasem odkryje znaczenie liter i sylab. Dużym plusem jest też to, że dziecko może grać zupełnie samo, bądź z innymi graczami lub po prostu z rodzicem.


Cieszę się, że powstają takie gry edukacyjne, gdyż są świetne nie tylko dla rodziców, ale również są wspaniałym uzupełnieniem terapii pedagogicznej lub logopedycznej. Sama na pewno będę grać z moimi dzieciakami, nie tylko w gabinecie, ale również w domu. 

Największym argumentem przemawiającym za tym, że warto kupić tę grę jest nie to, że uczy czytać i rozwija wyobraźnię, ale to, że dzieci ją uwielbiają i doskonale się bawią, jednocześnie poznając litery i sylaby. Cudowne połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Okiem logopedy:
Gra jest idealna do terapii dysleksji i przyda się w nauce czytania metodą sylabową. Atrakcyjne obrazki, wyraźne litery i możliwość samodzielnej gry na pewno zachęcą maluchy do pracy. Już czytam sprawdzi się rewelacyjnie w gabinecie logopedycznym, również ze względu na dużą różnorodność sposobów wykorzystania gry. 

Za grę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Granna!

  • Nazwa: Już czytam
  • Wydawnictwo: Granna 
  • Wiek graczy: 4+
  • Ocena: 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty