niedziela, 2 września 2018

"Paszczaki", czyli logiczne myślenie, liczenie i taktyka z uroczymi stworkami


Paszczaki. Już sama nazwa gry bardzo mnie do siebie zachęciła, więc z dużym zainteresowaniem zajrzałam w świat sympatycznych stworków i natychmiast się w nich zakochałam!Poznajcie Paszczaki - wesołą grę karcianą, której zasady można zrozumieć w dwie minuty, a potem z wielkim zaangażowaniem grać przez wiele godzin i to bez względu na wiek!
Jak grać? Każdy dostaje 5 kart i układa je obok paszczaka, który już jest na planszy. Nasza Księgarnia opisała to świetnie w instrukcji, więc ja to tylko hasłowo opowiem... Kładziemy kolejno Paszczaki i chcemy zebrać ich jak najwięcej. Żeby zabrać je z planszy konieczne jest położenie stworka tak, aby taki sam znajdował się na drugim końcu rządka. Musimy więc sporo kombinować, by punktów nie zdobył za nas przeciwnik! 


Aby ułatwić przewidywanie, czy dany stworek może nam przynieść zwycięstwo, na karcie znajdziemy informację, ile stworków danego rodzaju znajduje się w talii. Każdy z graczy po swoim ruchu dobiera kartę i... To już koniec zasad! Gra niby łatwa, ale trzeba w niej mocno uruchomić pamięć i koncentrację, więc spodoba się nie tylko dzieciom, ale też dorosłym graczom. Testowałam na imprezie - wszyscy byli zadowoleni!

Tradycyjnie muszę też pochwalić Wydawnictwo Nasza Księgarnia za to, że pudełko jest małe i wygodne, a przy tym idealnie dobrane do zawartości. Prócz kart znajdziemy w nim też losową kartę megamocy, naklejkę dla właściciela gry, a także woreczek do bezpiecznego przechowywania kart.

Paszczaki to niesamowicie urokliwe stworzenia o wielu zainteresowaniach i przyjemność sprawia już samo patrzenie na tę szaloną ferajnę. Jeśli zatem macie ochotę trochę się rozluźnić, to Paszczaki na pewno Wam w tym pomogą. Chociaż zasady są banalne, to podczas rozgrywki trzeba włączyć logiczne myślenie, wymyślić taktykę, a nawet próbować zapamiętać, jakie Paszczaki już pokazały się w grze. Dzięki informacji, ile razy danego paszczaka spotkamy w talii można przecież obliczać prawdopodobieństwo ponownego pojawienia się go i zwiększyć swoją szansę na wygraną. Gra jest więc uniwersalna - spodoba się zarówno dzieciakom, jak i dorosłym.Okiem logopedy:
To już kolejna gra od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, którą można wykorzystać w terapii na wiele różnych sposobów. Prócz "tradycyjnej" gry, możemy zrobić Paszczakowe memory, nadawać Paszczakom imiona zawierające ćwiczoną głoskę, układać sekwencje, a także bogacić słownictwo i ćwiczyć mowę narracyjną. Każdy z Paszczaków ma bowiem różne rekwizyty i na pewno wiele ciekawych historii do opowiedzenia. Mamy więc parę gier w jednym, w dodatku niewielkim, pudełku. Jestem przy tym pewna, że wymyślicie kolejne zastosowania kart z wesołymi stworkami... Ja z nich korzystam często i dzieciaki mają z tego mnóstwo radości - ćwiczenia artykulacyjne i dykcyjne robią się niemal same.Za grę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia!

  • Tytuł: Paszczaki
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • Wiek graczy: 5+
  • Liczba graczy: 2+
  • Rok wydania: 2018
  • Ocena: 6/6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty