niedziela, 21 sierpnia 2016

"Zabawy z literami" - ścieralny pisak, 20 magnesów, czyli nauka pisania na wesołoMagnesy, ścieralny mazak, piękna grafika i różnorodne zadania do wykonania – to wszystko sprawi, że Twoje dziecko chętnie będzie ćwiczyć pisanie liter i doskonalić czytanie!

Ta książka jest wspaniała z wielu powodów, ale przede wszystkim ze względu na możliwość wielokrotnego użytku. Zwykle książki do nauki pisania są jednorazowe - po wypełnieniu pierwszymi, koślawymi literami nadają się już tylko do wyrzucenia lub zostawienia na wieczne zapomnienie w pudle z pamiątkami... W tym przypadku mamy książkę w twardej oprawie i o grubych, tekturowych i wytrzymałych stronach, a pisać w niej możemy wielokrotnie! Dziecko może więc nie tylko poprawiać ćwiczenie, ale również wykonywać je wiele, wiele razy, aż dojdzie do wprawy w pięknym pisaniu. Autorzy zadbali naprawdę o wszystko – pokazali nawet, w jaki sposób powinno się pisać każdą z liter, dzięki czemu dziecko będzie mogło w każdej chwili sobie to przypomnieć (patrząc na strzałki przy literze wzorcowej). Na pochwałę zasługuje również piękna grafika – obrazki w książce są kolorowe, wyraźne i cieszące oko, również dorosłego! Zadania są różnorodne – raz wymagają znajomości kolorów,  raz kreatywności czy umiejętności liczenia, ale zawsze pozwalają na zabawę literami i pisanie różnych słów.

W zestawie znajdziemy 20 magnesów – zabawek, zwierząt, napisów, kolorów, które będą nam potrzebne do wykonania niektórych poleceń. Dziecko ma tutaj szansę wykazać się kreatywnością i w niektórych ćwiczeniach ułożyć magnesy według własnego uznania. Pomysł z magnetycznymi stronami bardzo mnie zadziwił i zachwycił – dzięki temu można wiele razy zmieniać ich ułożenie, a jednocześnie ćwiczyć zdolności manualne (przyklejając i odklejając magnes). Dodatkowo magnesy i pisak są schowane w wygodnym piórniku na górze książki. Dzieci uwielbiają takie zabawy i są zachwycone zarówno magnesami jak i możliwością zmazywania tego, co się napisało bądź narysowało. Serdecznie polecam!

Za tę niesamowitą książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wilga!

Tytuł – Zabawy z literami
Wydawnictwo – Wilga
Wiek 3-7 lat
Ocena – 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty