niedziela, 21 sierpnia 2016

"Karty malucha - ABC - jakie to łatwe" - karty obrazkowe do nauki angielskiego

Żyjemy w czasach, w których podróżowanie stało się dziecinnie proste - wystarczy mieć paszport i można się przemieszczać niemalże po całym świecie. Wiadomo - aby zwiedzać, potrzebny jest język angielski, chociaż podstawowy. Warto zatem uczyć dzieci tego międzynarodowego języka już od najmłodszych lat. Pomogą nam w tym kolorowe i umieszczone w poręcznym pudełku karty obrazkowe z angielskim alfabetem i przykładowymi wyrazami po angielsku.


W pudełku znajdziemy parę rodzajów kart - takie, na których obrazek zajmuje całą powierzchnię karty oraz takie, gdzie na karcie są umieszczone cztery różne ilustracje. Łącznie jest ich 40 i każda z nich pokazuje coś innego. Każda z kart ma na odwrocie (oraz w prawym górnym rogu) napisaną literę, której dotyczą obrazki, na dole wymogę wyrazu i podpis po angielsku. Karty są duże i kolorowe i stwarzają możliwość wielu zabaw - nie koniecznie suchego odpytywania... Możemy je losować, tasować, bawić się w skojarzenia, układać zdania po angielsku z danym słowem - możliwości jest wiele i wszystko zależy od kreatywności rodzica, preferencji dziecka i wspólnych dobrych chęci.

Jestem pewna, że karty przyniosą wiele radości i ułatwią pierwsze kroki z językiem angielskim. Dzięki tego typu pomocom możemy pokazać dzieciom, że nauka wcale nie musi być irytująca i nudna!


Za karty serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wilga!

Liczba kart - 40
Wiek - 3+
Wydawnictwo - Wilga
Ocena - 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty