wtorek, 9 sierpnia 2016

"Tempo" - kreatywna, zabawna i rozwijająca gra od Wydawnictwa Granna
Masz tylko 30 sekund... Ile słów zdążysz wymyślić?

Gra od Wydawnictwa Granna ma wiele atutów - uczy kreatywności, rozwija słownictwo, zwiększa szybkość myślenia, doskonali orientację w czasie (dzieci nauczą się szacować, jak długo trwa 30 sekund) i oczywiście gwarantuje wspaniałą zabawę.


Zasady są niesamowicie proste - celem gry jest jak najszybsze dojście do mety. Aby to zrobić gracze kolejno losują kartkę z kategoriami ze stosu i w ciągu 30 sekund (czas kontroluje przeciwnik dzięki dołączonej do gry klepsydrze) muszą wymyślić jak najwięcej słów z danej kategorii na takie litery, jakie narzuca plansza. Trzeba tu pamiętać o kolejności liter na planszy i o tym, że musimy się poruszać pionkiem z jednego pola na następne z nim połączone. Jeżeli gracz nie powie "stop" przed końcem czasu - musi wrócić okrągłym pionkiem do miejsca, gdzie zaczynał ruch w danej kolejce (to miejsce zaznacza kwadratowy pionek).


Kategorie są naprawdę zabawne i niejednokrotnie trudne... Czasem musimy wymienić pierwiastki chemiczne bądź marki samochodów, ale czasem wymyślamy potrawy, warzywa bądź „wszystko o cyrku”. Dzięki wielości kategorii i ich dużym zróżnicowaniu grze towarzyszą wybuchy śmiechu, spowodowane przez coraz bardziej szalone skojarzenia. Na każdej z kart mamy kategorie na zielono lub czerwono, co oznacza stopień trudności. Przy czerwonych kategoriach trzeba się porządnie nagłowić, więc warto najpierw „rozgrzać się” na zielonych, a później przejść do trudniejszego poziomu gry.

W grze wspaniałe jest również to, że może w nią grać aż 12 osób, co sprawia, że gra świetnie sprawdza się na imprezach. Im więcej osób, tym jest zabawniej - całej grupie moich znajomych gra bardzo się spodobała i spędziliśmy przy niej prawie 3 godziny!

Plansza gry ma formę 3 dwustronnych puzzli, więc możemy ją zwiększać, zmniejszać i zmieniać. Dodatkowo, dla najmłodszych, są przygotowane specjalne (łatwe) kategorie. Tempo jest więc świetną i uniwersalną grą dla całej rodziny - bez względu na wiek.

Za możliwość zrecenzowania tej gry serdecznie dziękuję Wydawnictwu Granna! 


  • Nazwa gry - Tempo
  • Wydawnictwo - Granna
  • Liczba graczy - do 12 osób
  • Wiek graczy – od 8 lat
  • Czas gry – 30 minut
  • Ocena - 6/6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty