sobota, 13 sierpnia 2016

"Pucio uczy się mówić - zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych"Masz małe dziecko i już czas na pierwsze słowa? Nie wiesz jaką książkę mu kupić jako jedną z pierwszych? Zacznij zabawę z Puciem i odkryj z maluchem świat dźwięków!


Pucio uczy się mówić to idealna książka dla najmłodszych! Jest dostosowana do małych dzieci nie tylko dzięki grubym, tekturowym stronom, ale również dzięki wyraźnym obrazkom. Każda ze stron jest tak przemyślana, aby maluch bez problemu mógł skupić uwagę na danym przedmiocie. Nie ma tu chaosu i nadmiaru informacji, tylko przejrzyste i zrozumiałe ilustracje, wzbogacone o onomatopeje (wyrazy dźwiękonaśladowcze, typu koko, muuu itp.). Właśnie tego typu wyrazy są pierwszym krokiem do rozwoju mowy! Poprzez zabawę dźwiękami, naśladowanie zwierząt i przedmiotów, dzieci ćwiczą buzię, słuch, a przy tym dobrze się bawią.


Pucio uczy się mówić, to bardzo starannie wydana książka –  piękna, dopracowana, solidna i przede wszystkim idealna dla dzieci. Jako logopeda już wiem, że wiele razy mi się przyda - dzieci z miejsca polubią Pucia i jego przygody! Nauczą się z nim nowych słów, onomatopei, a przy tym na podstawie obrazka będą mogły opowiedzieć całą historię, która przydarzyła się Puciowi i jego rodzinie. Wielkie brawa zarówno dla autorki jak i dla ilustratorki (Joanny Kłos) za cudowne, wyraźne i cieszące oko rysunki!


Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia

·         Tytuł - Pucio uczy się mówić
·         Autor – Marta Galewska - Kustra
·         Ilustrator – Joanna Kłos
·         Liczba stron – 40
·         Rok wydania – 2016
·         Dla dzieci od 0 do 6 lat
·         Ocena - 6/6

1 komentarz:

Popularne posty