wtorek, 11 kwietnia 2017

"Gra w SŁÓWKA to lepsze niż krzyżówka", czyli świetna gra od GRANNY

Lubisz układać słowa? Chcesz rozwinąć swoje słownictwo? Kochasz rywalizację? Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to ta gra jest właśnie dla Ciebie! 
 
Zasady są dziecinnie proste... Losujemy 6 liter i układamy z nich słowa na planszy w taki sposób, by zdobyć jak najwięcej punktów. Niby zasada ta sama, co w powszechnie znanej grze przypominającej krzyżówkę, ale już po pierwszej rozgrywce można przekonać się, że to dwie zupełnie różne gry. Tutaj musimy znacznie więcej kombinować i wykazać się sprytem, żeby zdobyć dodatkowe punkty. Słów nie ustawiany bowiem liniowo, a w dowolnym kierunku i od dowolnej litery na planszy... (W przypadku poniżej słoń -> słoma -> słońce). Premie punktowe można zdobyć otaczając pole z liczbą (odpowiadającą ilości premii). Po rozgrywce plansza wygląda tak, że trudno się zorientować, jakie słowa były tworzone - tak wiele się w tej grze dzieje. Na szczęście autorzy gry pomyśleli również o tym i dołączyli do gry bloczek do liczenia punktów razem z małym, wygodnym ołówkiem. Jak zwykle u Granny, jakość wykonania gry jest wspaniała. Tafelki z literami są z twardej i lakierowanej tektury, podobnie jak plansza. Jedyną słabą stroną są "stojaki" na literki. Wydają się delikatne, a jak położymy litery na "górnym piętrze", to przeciwnik może się domyślić, jakie litery tam umieściliśmy, bo widać górny fragment. To jednak są rzeczy mało istotne i w żaden sposób nie wpływają na grę. Do gry dołączony jest również woreczek na literki, który ułatwia losowanie tafelków bez podglądania. 

Świetnym pomysłem ze strony wydawnictwa jest stworzenie dwustronnej planszy: z jednej strony dla dwóch graczy, a z drugiej dla większej ilości osób. Szczerze mówiąc im więcej razy grałam w tę grę, tym bardziej ją lubiłam. Nie mogę powiedzieć, czy Słówka przebiją bestsellerową grę na S., gdyż są to zupełnie różne gry! Wiem jednak, że sprawi przyjemność każdemu, kto lubi bawić się słowem, sprawdzać swoje umiejętności i rywalizować. Gorąco polecam - zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych! W takich grach wiek zupełnie nie ma znaczenia...

Za grę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Granna! 

Nazwa: Słówka
Wydawnictwo: Granna 
Seria: Wiem, bo gram
Czas gry: 30 minut
Liczba graczy: 2 - 4
Wiek graczy: 8+ 
Ocena: 5/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty