środa, 11 listopada 2015

"Na pomoc! Dziecko się nudzi" - Gotowa ściąga zabaw, Natalia i Krzysztof MingeŻyjemy w ciężkich czasach... Ciągle się gdzieś śpieszymy i mamy coraz mniej wolnego czasu. Praca zajmuje bardzo ważne miejsce w naszym życiu, a my jesteśmy tak zmęczeni stresem i odpowiedzialnością, że nie mamy już na nic więcej siły – nawet na zabawę z dziećmi. Na szczęście Natalia i Krzysztof Minge pokazują, jak można mądrze spędzić z nimi czas!Kreatywność to cecha, która wymaga dużego wysiłku... Coraz rzadziej mamy ochotę na to, żeby wymyślać dzieciom skomplikowane zabawy. Dzieci jednak nie dają za wygraną i wymagają od rodziców zaangażowania i wspólnego spędzenia czasu. Książka Na pomoc! Dziecko się nudzi jest kołem ratunkowym dla wielu rodziców dzieci od 4 do 9 lat! Opowiada nie tylko o tym, jak należy się bawić z dziećmi i co można zrobić, żeby latorośl nie nudziła się w supermarkecie, ale daje również mnóstwo pomysłów i gotowe pomoce do zabawy, w postaci kolorowanek, wycinanek oraz gier komputerowych. Książka jest przy tym podzielona na cztery pory roku i proponuje zabawy związane z naturą. Część z nich jest przeznaczona do pracy na świeżym powietrzu z wykorzystaniem np. Jesiennych liści. Dzięki takiej konstrukcji książki, dzieci uczą się praw natury i zapamiętują charakterystyczne cechy każdej z pór roku.

Nie da się ukryć, że wychowanie dziecka z dala od komputera jest praktycznie niemożliwe. Jako rodzice możemy jednak czuwać, aby czas spędzony przed ekranem był ograniczony, a przy tym spędzony w sposób wartościowy. Pomoże nam w tym płyta dołączona do tej niepozornej książki. Przyznam szczerze, że sama dobrze się bawiłam przy niektórych zadaniach. Ćwiczenia są przemyślane, a z książki dowiemy się, do czego są przydatne i co rozwiną w naszym dziecku czy wychowanku.


Gry również sprawdzałam na własnej skórze i muszę przyznać, że są naprawdę wspaniałe! Każda z czterech pór roku ma własną mapę, a na niej parę różnych zadań. Polecenia zawsze są głośno przeczytane. Kiedy najedziemy myszką na jakiś przycisk, to lektor nas informuje, do czego służy. Dzięki temu dzieci na pewno sobie poradzą – nawet te, które nie potrafią czytać. Każda z gier jest podzielona na poziomy, które stopniują trudność. Te ostatnie wymagają już naprawdę wiele zaangażowania i koncentracji. Znajdziemy tutaj bardzo różnorodne zadania – puzzle, rozpoznawanie liści (na zdjęciu), liczenie owoców, uciekanie pająkiem przed spadającymi jagodami i wiele innych. Jedno wiem na pewno – bardzo wciągają! Prócz gier na płycie znajdziemy również pomoce do zadań plastycznych w tym kolorowanki i wycinanki.


Co pół godziny pracy z komputerem automatycznie włącza się również… gimnastyka! Postać siedząca na krześle pokazuje nam, jak poruszać szyją, a później rękami.

Warto również wspomnieć o tym, że książka jest przejrzysta. Spis treści pozwala bez problemu odnaleźć to, co w danym momencie nas najbardziej interesuje. Autorzy dokładnie opisują rolę każdego z ćwiczeń, sposób wykonania oraz podają przydatne sugestie… Krótko mówiąc – bardzo ułatwiają życie spracowanych rodziców.

Jeżeli jesteś rodzicem (pedagogiem albo psychologiem) i potrzebujesz pomysłów na wartościową zabawę z dzieckiem, to ta książka na pewno Ci w tym pomoże! Znajdziesz tu ćwiczenia usprawniające pamięć, koncentrację, spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną, a przy tym gwarantujące wspaniałą zabawę. Czy można chcieć czegoś więcej?

Za książkę serdecznie dziękuję portalowi eKulturalni! :)·         Autor: Natalia i Krzysztof Minge
·         Tytuł Oryginału: Na pomoc! Dziecko się nudzi. Gotowa ściąga zabaw
·         Język Oryginału: Polski
·         Liczba Stron: 150
·         Rok Wydania: 2015
·         Numer Wydania: I
·         ISBN: 9788394308308
·         Wydawca: Wydawnictwo Akademia Umysłu
·         Oprawa: Twarda
·         Ocena:  6/6

1 komentarz:

  1. Takie książki są bardzo dobre. Rozwijają dziecko w prawidłową stronę https://achdzieciaki.pl

    OdpowiedzUsuń

Popularne posty