czwartek, 19 listopada 2015

Jak małpka florek nauczyła się grzeczności - Szkółka dobrych manier - Wydawnictwo AdamadaPrzyznajcie sami - bycie niegrzecznym jest bardzo wygodne! Dzieciom trudno jest wytłumaczyć, że czegoś nie wypada robić, że to nieładnie... Co z tego, że nieładnie? Jak uświadomić dzieciom, że warto być uprzejmym? Pomoże nam w tym sympatyczna małpka Florek!

Jak od dawien dawna wiadomo małpy robią małpie figle... Tytułowy Florek niestety nie jest wyjątkiem - lubi psocić, dokuczać innym i jest naprawdę niegrzeczny! Pluje, robi głupie miny, nie wyrzuca śmieci do kosza, nie zasłania buzi, gdy ziewa. Dlatego też wpadła mu tam mucha, co widać na poniższym obrazku:


Nad nieszczęsnym Florkiem lituje się żyrafa, która postanawia pokazać mu, jak się powinien zachowywać, żeby wszyscy go lubili… Książkę muszę pochwalić nie tylko za przesłanie i aspekt edukacyjny, ale również za piękne ilustracje. Czytałam o przygodach małpki Florka dwuletniej dziewczynce i była bardzo zaciekawiona - chętnie oglądała ilustracje, a później słuchała mojego czytania. Przy okazji pokazywałyśmy sobie, jak się powinno „grzecznie” ziewać lub kaszleć. Dziecko zatem można włączyć do dyskusji o fabule książki i pokazać, jak się zachowywać ładnie i grzecznie! Teraz moja mała podopieczna już zawsze zasłania buzię, jak ziewa bądź kaszle! :)

Dodam jeszcze, że książka jest pięknie wydana - w twardej okładce i wygodnym dla dziecka formacie. Obrazki są kolorowe, wyraźne i wesołe... Aż miło popatrzeć! :)

Cieszę się, że powstają tego typu książki, które uczą dobrych manier. Jest to duże ułatwienie dla rodziców mających problem z niegrzecznymi dziećmi. Jeżeli bowiem dziecko pozna małpkę, która była niemiła i przez swoje zachowanie nie została zaproszona na urodziny, to zrozumie, że ono też może kiedyś zostać odepchnięte przez kolegów... Dzięki temu dzieci zrozumieją, że niegrzecznych małpek po prostu nikt nie lubi!

Książka jest częścią serii Szkółka dobrych manier. Pozostałe części, to:
1. Jak myszką Alicja nauczyła się ostrożności
2. Jak miś Kuba nauczył się dbać o porządek
3. Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę

Zachęcam również do zajrzenia na stronę Wydawnictwa Adamada -  http://www.adamada.pl/ , gdzie znajdziecie znacznie więcej ciekawych i wartościowych książek dla dzieci (z podziałem dla dzieci trzyletnich, czteroletnich, pięcioletnich i sześcioletnich).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty