czwartek, 12 listopada 2015

"Karty obrazkowe. Poznaję świat: dźwięki" - Natalia i Krzysztof MingeObecnie możemy znaleźć całą masę pomocy edukacyjnych – gry, książki, karty, zabawki… Wśród tego wszystkiego należy jednak odnaleźć to, co naprawdę się przyda i pomoże dziecku w rozwoju. Karty, które Wam zaprezentuję w tej recenzji są jednak wyjątkowe i na pewno spodobają się zarówno maleńkim dzieciom (poniżej 1 roku życia), jak i tym nieco starszym!
Przyznam szczerze, że byłam bardzo ciekawa tego, co znajdę w środku… Bałam się, że rysunki będą niewyraźne, a karty wykonane niestarannie. Na szczęście niepotrzebnie się martwiłam! Karty są wykonane z grubego i solidnego papieru, a zdjęcia są naprawdę piękne! Dzieci bez problemu rozpoznają to, co widoczne na obrazku i chętnie bawią się kartami – nawet bez pomocy dorosłego.

Do 17 kart jest dołączona książeczka, która zawiera parę propozycji zabaw. Przy każdej z nich jest wytłumaczone, jakie korzyści dziecko wyniesie z danego ćwiczenia. Wszystkie gry na pewno sprawią wiele radości zarówno dzieciom jak i rodzicom!


W książeczce znajdziemy również parę rad dotyczących tego, w jaki sposób zwracać się do dziecka i jak z nim pracować. Ponieważ te karty zostały zrobione przez psychologów, to warto przeczytać to, co mówią na temat wychowania dzieci. Wiele opowiadają o wzajemnym szacunku i zaufaniu. Niektóre rzeczy mogą wydawać się oczywiste, ale czasem wcale takie nie są…

Dodatkowo karty mogą przydać się jako pomoc logopedyczna! Na odwrocie każdej z kart znajdziemy onomatopeję (wyraz dźwiękonaśladowczy). Np. przy ciastkach – chrup chrup (chociaż moja podopieczna upiera się, że to ziemniaki), kurze – ko ko, krowie muu itp. Dzięki temu dzieci poznają otaczający je świat, a przy tym ćwiczą wymowę, pamięć, słuch i uwagę.


Muszę również dodać, że te karty rozbudzają kreatywność. Można bowiem wymyślić mnóstwo różnego rodzaju gier i zabaw… Dzieci mogą je grupować w najróżniejszy sposób (głośne dźwięki, ciche dźwięki, dźwięki zwierząt itp.), a przy tym świetnie się bawić. Można też dzielić wyrazy na sylaby, klaskać, skakać, bawić się w kalambury… Wystarczy trochę dobrej woli – dzieci na pewno będą zachwycone.

Natalia Minge i Krzysztof Minge stworzyli przydatne i piękne narzędzie logopedyczne i terapeutyczne. Cieszę się, że te karty wpadły w moje ręce – moi wychowankowie chętnie się nimi bawią, a ja wiem, że jednocześnie się rozwijają. ·         Autor: Natalia Minge i Krzysztof Minge
·         Tytuł Oryginału: Karty obrazkowe. Poznaję świat. Dźwięki
·         Seria: Kapitan Nauka
·         Gatunek: karty obrazkowe + poradnik
·         Język Oryginału: Polski
·         Liczba Stron: 34
·         Rok Wydania: 2015
·         Numer Wydania: I
·         ISBN: 978-83-7788-560-4
·         Wydawca: Wydawnictwo Edgard
·         Ocena:  6/6
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty