poniedziałek, 17 października 2016

"Moja pierwsza mitologia" Katarzyna Marciniak - tom 1 i 2Każdy z nas słyszał takie sformułowania, jak nić Ariadny, silny jak Herkules, czy człowiek z marsową miną. Każde z tych stwierdzeń ma swoje korzenie w mitologii i to właśnie chce nam uzmysłowić Katarzyna Marciniak. Dzięki Mojej pierwszej mitologii dzieci poznają najważniejsze mity, a przy tym nauczą się nowych słów i na pewno będą się świetnie bawić, słysząc (bądź czytając samodzielnie) takie niecodzienne i magiczne historie.


Bardzo podoba mi się forma tej książki. Jest nie tylko pięknie wydana w twardej oprawie, ale również upstrzona wesołymi i ładnymi ilustracjami Marty Kurczewskiej. Słownictwo również jest dobrane tak, aby najmłodsi wszystko zrozumieli. Trudniejsze wyrazy bądź dziwne wydarzenia zawsze są wytłumaczone. Prócz dawnych losów bohaterów autorka opisuje również jakaś sytuację, która miała miejsce w dzisiejszych czasach, by pokazać, jak zastosować obecnie takie wyrażenia, jak po nitce do kłębka, marsowa mina, róg obfitości, złote runo, stajnia Augiasza, w objęciach Morfeusza i wiele innych. Większość z tych historii niesie również za sobą morał i uczy odpowiedniego zachowania, co jest dodatkowym atutem.


Ta książka niesie ze sobą naprawdę wiele korzyści - prócz oczywistego rozwoju wyobraźni i wiedzy na temat mitologii Greckiej i Rzymskiej, nauczy również wyrażeń i zwrotów, których używamy na co dzień, a ich korzenie sięgają właśnie mitologii.


Czyta się lekko i szybko, a spis treści umieszczony na końcu pozwala na łatwe znalezienie interesującej nas historii. Duża czcionka umożliwi dzieciom wygodne czytanie, a mity na pewno zaciekawią. Dzieciom spodoba się również niecodzienne nawiązanie do codzienności i pokazanie, że dawni bogowie w pewnym sensie nadal są wśród nas - aby ich znaleźć, wystarczy się tylko dobrze rozejrzeć! Moją pierwszą mitologię wydano w dwóch oprawionych w twardą okładkę i wzbogaconych o piękne ilustracje tomach.

Za książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia! 


  • Tytuł - Moja pierwsza mitologia tom 1 i 2
  • Autor - Katarzyna Marciniak
  • Ilustracje - Marta Kurczewska
  • Wydawnictwo - Nasza Księgarnia
  • Rok wydania - 2016 
  • Liczba stron -  270
  • Ocena - 5+/6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty