środa, 26 października 2016

"Słonie, konie... zwierzęta" - Bożena Senkowska - zeszyt 5, cykl Myślę i mówięKiedy byłam dzieckiem, uwielbiałam zagadki i żałuję, że sama nie mogłam skorzystać z tej książki. Prócz rymowanych zagadek znajdziemy też takie zadania, które pogłębia wiedzę przedszkolaków, na przykład na temat tego, co się robi z mleka.W Słoniach, koniach znajdziecie wszystko to, co dzieci lubią najbardziej - kolorowanki, labirynty i (przede wszystkim) zagadki! Bożena Senkowska miała ciekawy pomysł na ćwiczenia spostrzegawczości - jedno z moich ulubionych zadań to to, w którym zwierzętom "czegoś" brakuje. Może to być trąba, rogi, ogon lub uszy - dzieci mają dużą satysfakcję z tego, że pomagają odzyskać zwierzętom niezbędne części ciała. Zauważą również, że różne zwierzęta mają bardzo różne ogony i będą miały za zadanie je dorysować (świni, królikowi, kotu, krowie, sarnie i owcy). Tego typu zadań jest tu bardzo wiele i każde z nich jest tak zaplanowane, by sprawić dziecku przyjemność i satysfakcję, a przy tym zapewnić rozwój procesów myślowych, sprawności grafomotorycznej, orientacji w przestrzeni, czy wiedzy o zwierzętach i ich zwyczajach.

Ilustracje są piękne, kolorowe, dostosowane do wieku i przede wszystkim przejrzyste - pozbawione chaosu. Dzięki temu dzieciom będzie łatwo się skoncentrować na wykonywanym zadaniu. Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym (niektóre zadania są dobre już dla trzyletnich dzieci!) i jestem pewna, że przyniesie im wiele radości, a przy tym mnóstwo korzyści. Książki Bożeny Senkowskiej są idealne do pracy z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, ale również z pozostałymi maluchami, u których chcemy poćwiczyć myślenie oraz rozwinąć wiedzę, spostrzegawczość i słownictwo. Na zachętę dodam jeszcze, że autorka jest logopedą i ma na swoim koncie nie tylko wielu zadowolonych pacjentów, ale również mnóstwo przydatnych publikacji.

Jestem zachwycona całą serią i już żałuję, że mam tylko 3 tomy... Jeżeli nie chcecie robić mojego błędu, na stronie wydawnictwa można kupić wszystkie części w cenie niższej aż o 35%!

http://we.pl/gry-i-ukladanki/detail/102-bozena-senkowska/flypage/561-mysle-i-mowie-zeszyty-1-10-pakiet.html?sef=hcfp

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Edukacyjnemu!

Tytuł – Słonie, konie… zwierzęta.
Autor - Bożena Senkowska Seria - Myślę i mówię
Zeszyt - 5
Rok wydania - 2014
Liczba stron - 40
Wydawnictwo - Edukacyjne
Ocena - 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty