wtorek, 25 października 2016

"Taki sam, inny. Podobieństwa i różnice", czyli zeszyt pierwszy z cyklu "Myślę i mówię" Bożeny SenkowskiejMy, dorośli, nie zdajemy sobie często sprawy z tego, jak skomplikowane jest myślenie, mówienie, szukanie podobieństw, znajdowanie różnic i setki innych czynności, które dla nas są oczywiście. My automatycznie mówimy, chodzimy, jemy, a nawet jeździmy samochodem. U dzieci jednak sprawa wygląda inaczej. One muszą w sobie dopiero wypracować ten automatyzm, więc specjalnie dla nich został stworzony cykl Myślę i mówię, autorstwa Bożeny Senkowskiej.Dzięki tej książce dziecko zauważy i zastanowi się nad tym, że zwierzęta są od siebie zupełnie różne i to pod wieloma względami: wielkości, sposobu poruszania się, środowiska (wodne czy lądowe), wydawanych dźwięków itp. Poznają również nazwy owoców i warzyw, przyporządkują do siebie wyrazy, które brzmią podobnie, a także zrozumieją, że jedno słowo może mieć parę różnych znaczeń.

Bardzo cieszy mnie również to, że książka jest dopracowana w najmniejszych szczegółach. Każde ćwiczenie ma swój określony cel, rozwija przemyślane wcześniej umiejętności i jest dostosowane do wieku. Na uwagę zasługują również piękne ilustracje - przejrzyste, staranne i przyjemne dla oka.Zadania są dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym i pozwalają na odnalezienie relacji między przedmiotami (podobny, inny, taki sam), a przy okazji rozwijają między innymi zdolności manualne. Książki Bożeny Senkowskiej są idealne do pracy z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, ale również z pozostałymi maluchami, u których chcemy poćwiczyć myślenie oraz rozwinąć wiedzę, spostrzegawczość i słownictwo. Na zachętę dodam jeszcze, że autorka jest logopedą i ma na swoim koncie nie tylko wielu zadowolonych pacjentów, ale również mnóstwo przydatnych publikacji.

Jestem zachwycona całą serią i już żałuję, że mam tylko 3 tomy... Jeżeli nie chcecie robić mojego błędu, na stronie wydawnictwa można kupić wszystkie części w cenie niższej aż o 35%!

http://we.pl/gry-i-ukladanki/detail/102-bozena-senkowska/flypage/561-mysle-i-mowie-zeszyty-1-10-pakiet.html?sef=hcfp

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Edukacyjnemu!

Tytuł - Taki sam, inny. Podobieństwa i różnice.
Autor - Bożena Senkowska Seria - Myślę i mówię
Zeszyt - 1
Rok wydania - 2013
Liczba stron - 40
Wydawnictwo - Edukacyjne
Ocena - 6/6

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty